Суд у справі МН17
Суд у справі МН17 5 канал

Доказів причетності Росії достатньо – прокурор у справі про збиття МН17

Читайте по-русски
Наступне судове засідання відбудеться 23 березня

Прокуратура Нідерландів має достатньо доказів того, що рейс МН-17 збили бойовики зенітно-ракетним комплексом "Бук", привезеним із Росії. Ракету запустили поблизу селища Первомайське, яке було під контролем терористів. Про це заявив прокурор Тійс Бергер у другий день судового процесу, повідомляє "5 канал".

Прокуратура також представила нових свідків. Один із них – росіянин, який охороняв територію, де стояла установка. Він також був присутній і безпосередньо під час пострілу. За словами чоловіка, бойовики раділи, що збили військово-транспортний літак, поки не зрозуміли, що це пасажирський лайнер.

Імена більшості свідків зберігають у таємниці, адже їм загрожує небезпека з боку російських спецслужб. За словами слідства, людям не раз погрожували як бойовики на сході України, так і секретні служби Росії.

Прокуратура Нідерландів твердить: Москва всіляко намагалася зірвати судовий процес і далі продовжує йому перешкоджати. Головні підозрювані – експолковник ФСБ та колишній ватажок бойовиків на Донбасі Ігор Гіркін, працівник ГРУ Сергій Дубинський, російський військовий Олег Пулатов та громадянин України – Леонід Харченко. Їм усім висунуть обвинувачення у вбивстві.

Наступне судове засідання відбудеться 23 березня. Засідання були відкладені для ознайомлення судом із запитами сторони захисту, прокуратури і адвокатів найближчих родичів жертв катастрофи.

"Під загрозою перебувають усі свідки, але найбільше – ті, що живуть або мають родичів на сході України, яка окупована збройними угрупованнями. У нас також є свідчення того, що російські служби безпеки активно намагаються підірвати зусилля зі встановлення правди щодо збиття рейсу MH17. Влада Британії та Нідерландів виявила, що агенти ГРУ Росії спробували зламати комп'ютерні системи слідчих Малайзії та органів прокуратури", – заявив Тійс Берґер, державний обвинувач.

Нагадаємо, підполковник ГРУ РФ Олег Пулатов, обвинувачений у справі збитого літака рейсу МН17, може отримати гарантії, що його не заарештують, якщо вирішить дати свідчення в судовому процесі.

Попередній матеріал
Президенту немає чим займатися, окрім як бігати по кабінетах ДБР і писати заяви на дівчат – Висоцький
Наступний матеріал
Український спортсмен зник у Японії – його шукають українське посольство та поліція
Loading...

Нідерланди звинуватили Росію у свідомій відмові видати Цемаха

Знайти ягня у вовчій пащі: Нідерланди просять Росію допомогти з розшуком Цемаха

Збиття MH17: Нідерланди змінили статус Цемаха у справі – євродепутат