Малазійський боїнг МН17
Малазійський боїнг МН17 фото із соцмереж

Росія в Нідерландах готує чергові фейки про справу МН17 – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Черговою спробою дискредитації кримінального розслідування і майбутнього суду в справі МН17 є презентація в Гаазі, наприкінці жовтня, чергового фільму про авіакатастрофу. Основна мета – поставити під сумнів результати Міжнародної спільної слідчої групи

  Росія готується до запуску чергових фейків про розслідування справи МН17. Нідерландський журналіст підготував звіт про російську пропаганду, яка посилилася довкола теми МН17. Про це повідомляє кореспондент "Укрінформу" в Гаазі.

  Роберт ван дер Ноордаа, нідерландський дослідник та журналіст, а ще один із тих, хто вивчає діяльність російських організацій в Нідерландах і їхній вплив, розповсюдження дезінформації та перекручування фактів. Так, у його звіті, зокрема, йдеться про організацію під назвою "Нідерландський Комітет "Глобальні права мирних людей" (Global rights of peaceful people), яка активно себе проявила ще під час нідерландського референдуму 2016 року щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Тоді її учасники проводили активну дезінформаційну кампанію щодо України. Організація є "нідерландською" лише за назвою, оскільки до її складу входять "соотечественники", вихідці з РФ, яких Кремль активно використовує у своїй пропагандистській діяльності.

  Журналіст-дослідник у своєму звіті також зазначає, що організація "Глобальні права мирних людей" протягом останніх 5 років регулярно організовує різного роду конференції, форуми, акції протесту, які маніпулюють фактами та намагаються впливати на громадську думку в Нідерландах.

  Він також наголошує, що черговою спробою дискредитації кримінального розслідування і майбутнього суду в справі МН17 є презентація в Гаазі, наприкінці жовтня, чергового фільму про авіакатастрофу. Основна мета – поставити під сумнів результати Міжнародної спільної слідчої групи (JIT), у якої достатньо доказів причетності Росії. Захід, знову таки, проводить організація "Глобальні права мирних людей".

  За словами Ноордаа, вочевидь, проведення в жовтні в Нідерландах заходу, присвяченого презентації цієї документальної стрічки, є ланкою в ланцюзі спланованих російською пропагандою заходів з дискредитації розслідування МН17 та впливу на громадську думку. Подібний захід було проведено 17 серпня 2019 року в Куала-Лумпурі в рамках конференції "MH17: The quest for Justice", під час якої було презентовано чергові "альтернативні версії" розслідування МН17.

  Як повідомляв 5.UA, голова МЗС Нідерландів зустрівся із Зеленським – обговорили, зокрема, розслідування МН17. 

  Попередній матеріал
  Полонених Дудку і Бессарабова етапували до московського СІЗО "Матроська тиша"
  Наступний матеріал
  Нідерланди посилили економічну співпрацю з Україною – причини