Володимир Цемах
Володимир Цемах glavred.info

Питання справедливості у справі MH17: Австралія розчарована видачею Росії Цемаха

  Читайте по-русски
  Водночас у МЗС привітали звільнення 35 українських громадян та успішний обмін полоненими

  Міністерство закордонних справ Австралії висловило розчарування через те, що Україна видала Росії поплічника терористів Володимира Цемаха в рамках обміну полоненими. Про це йдеться у відповідній заяві чільниці МЗС держави Меріси Пейн.

  Вона нагадала, що австралійська влада просила офіційний Київ про можливість допиту Цемаха.

  "Уряд Австралії просив уряд України забезпечити доступність Цемаха для допиту слідчими Об'єднаної слідчої групи (Joint investigation team – JIT), включаючи федеральну поліцію Австралії, і висловив глибоку стурбованість перспективою його включення в будь-які списки на обмін полоненими", – акцентує Пейн.

  Вона визнала важливість для України обміну полоненими та привітала звільнення 35 українських громадян, але вважає, що забезпечити правосуддя щодо Цемаха тепер буде складніше – через його перебування в Росії.

  "Австралія продовжує відстоювати необхідність притягнення до відповідальності за збиття рейсу MH17 та встановлення справедливості для жертв та їхніх близьких. Ми знову закликаємо всі країни, включаючи Росію, забезпечити притягнення винних до відповідальності", – наголосила Пейн.

  А от у Bellingcat вважають, що звільнення Цемаха не вплине на справу MH17 – що про це відомо.

  Попередній матеріал
  Зеленський 23 вересня відвідає Нью-Йорк – мета візиту
  Наступний матеріал
  Мінські угоди є "частковою капітуляцією" України – нардеп
  Loading...