Експерт розповів, як за допомогою мобільного додатку виявити ВІЛ

В Україні за оцінками експертів проживає більш як 230 тисяч людей із ВІЛ, але про свій діагноз знають тільки 135 тисяч. Найпростіший метод зупинки епідемії – це приймати терапію

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" голова Всеукраїнської мережі "ЛЖВ" Дмитро Шерембей.

"Півтора роки тому система все-таки змінилася кардинально. Що змінилося. Кабмін, МОЗ, Мінфін переглянули свої підходи до програм лікування. Вони точно зрозуміли, що чим більше програм лікування, тим менша економія, і тим гірше загалом і вони пріоретизували свій підхід. Уперше програма СНІДу, туберкульозу й основних епідемій в Україні були профінансовані достатньо. І це дає можливість так вплинути на ці епідемії, що вони не будуть розростатися. МОЗ успішно закупило медикаменти, їх розвозять по Україні і наступне завдання – це набір нових пацієнтів. Для чого? Кожна ВІЛ-позитивна людина, наприклад, я, якщо я приймаю терапію, то я соціально безпечний. І я не можу вас ні в який спосіб інфікувати. Навіть якщо ви вип’єте всю мою кров, ви не інфікуєтеся. І значить, це найпростіша формула зупинки епідемії СНІДу – протестувати людей і знайти тих, у кого є вірус імунодефіциту, видати їм терапію і закрити це питання", – сказав Шерембей.

Він також розповів про мобільний додаток, що дає змогу визначити, в кого може бути ВІЛ. Шерембей сказав: "У цьому році ми починаємо масштабну програму тестування. Всі зможуть пройти тест у мобільному телефоні. Ми розробили додаток з таким високим алгоритмом оцінки вашого стану здоров’я, що з трьох людей – попадання в кожного третього буде, що він потенційно має вірус імунодефіциту. Після цього ми готові забезпечити будь-яку людину, в якої є такий ризик, тестом, який вона отримає і сама вдома…  пройде тест на ВІЛ". За цю методику, сказав Шерембей, була отримана нагорода від уряду США.

Що ще розповів експерт, дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Близько 90% лікарів первинної ланки є прихованими антивакцинаторами" – Александрін
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": Що має зробити Україна, аби остаточно убезпечити себе від газового шантажу Кремля

Поки всі хворіють – вони гартуються: як учні черкаської школи "моржують"

Міністр інформаційної політики розповів про свій стан здоров’я

У Києві влаштували акцію протесту під апеляційним судом: чого вимагають

Проблема з газопостачанням в Україні вирішена: подробиці

За звільнення українських полонених Україна готова передати РФ близько 20 росіян – Геращенко

Адміністративний суд Києва відновив Катерину Амосову на посаді ректора Національного медуніверситету