Пікет під судом
Пікет під судом 5 канал

У Києві влаштували акцію протесту під апеляційним судом: чого вимагають

Мітингарі вимагають скасувати патент на закупівлю ліків для хворих на ВІЛ/СНІД

У Києві 6 лютого протестували проти монополії на закупівлю ліків для хворих на ВІЛ/СНІД. Учасники акції стверджують, що необхідні для пацієнтів медикаменти держава закуповує за завищеними цінами в однієї-єдиної компанії, яка їх в Україні запатентувала. Тому привезти ці ліки з-за кордону, де вони коштують у декілька разів менше, протизаконно. 

Скасування патенту пацієнтська організація домагається в суді. Пікет влаштували біля стін Київського апеляційного суду. Від суддів вимагали прискорити процес розгляду справи.

За словами мітингувальників, уже чотири місяці не можуть розпочати експертизи самих патентів.

"Ми думаємо, що в результаті корумпованості і домовленості в Україні був затверджений цей патент. На сьогодні його обслуговування нашому бюджету вартує більше 300 мільйонів гривень. Якщо цей патент скасують, то Україна за ці гроші зможе пролікувати 110 тисяч пацієнтів, купуючи ті самі ліки, тільки іншого виробника", – наголошує голова координаційної ради БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Дмитро Шерембей.

"Цей препарат не дає можливості поширюватися вірусу у моїй крові. І моя кров цілком безпечна", – зазначає при цьому пацієнтка Наталія.

Представники компанії на засідання не приїхали. Їхні інтереси представляє юридична компанія. Однак хід справи правники відмовилися коментувати.

Попередній матеріал
Засідання ВР, де розглядають законопроекту щодо стимулювання діяльності дрібних фермерських господарств – трансляція
Наступний матеріал
"Скоро буду вдома": захисники Донбасу записали відеовітання для своїх рідних
Loading...