Хворі на гепатит С
Хворі на гепатит С 5.ua

В Україні вперше хворих на гепатит С лікуватимуть безкоштовно

Препарати безкоштовно отримають 4 тисячі хворих українців

Уперше за історію України хворих на гепатит С лікуватимуть безкоштовно. Фінансуватиме проект Агентство США з міжнародного розвитку. Про це заявила його представниця Тембі Ксулу, передає "5 канал". 

Як стало відомо, препарати, які спеціально зареєстрували в Україні для цієї програми, отримають 4 тисячі недужих. Перевагу надаватимуть пацієнтам, які окрім гепатиту С мають також ВІЛ-інфекцію.

"Ми впровадимо спрощене тестування та лікування. Недужі безкоштовно отримають ефективні ліки, що мають малі побічні дії. Прорахуємо скільки коштує курс для пацієнта, який окрім гепатиту С має ще ВІЛ-інфекцію", - відзначила Тембі Ксулу.

За її словами, фінансування розписане до 2019 року з можливим продовженням. "Подивимося, що матимемо в результаті. Але ми прагнемо, щоби цю ініціативу підхопило Міністерство охорони здоров’я", - завила керівник проекту з боротьби з гепатитом С.

Також завдяки проекту протестують 8 тисяч споживачів наркотиків, чоловіків, які мають одностатеві стосунки та працівників секс-індустрії. Проект запровадять у більшості обласних центрів, столиці і Київській області.

"Закладено тестування, контроль за ефективністю лікування, тобто додаткове медичне обстеження. А також соціальний супровід цих пацієнтів, для того щоби вони не відмовлялися від лікування", - каже директор Центру громадського здоров’я МОЗ Наталія Нізова.

В Україні, за підрахунками ВООЗ, 5% людей уражені гепатитом С. Офіційної ж статистики Мінохорони здоров’я не веде. Лише від початку року діагностували понад 20 тисяч нових випадків.

Поки недужі здебільшого лікуються власним коштом, а препарати коштують десятки тисяч гривень. Бюджет анонсованої програми до кінця 2018 року становить 2,5 мільйони доларів.

Попередній матеріал
"Берти-Бачі на удачу": як на Закарпатті святкують День сажотруса
Наступний матеріал
Експерт про можливість надання Саакашвілі громадянства Литви: Навряд чи воно йому потрібне
Loading...