'День провокатора' під ОП
'День провокатора' під ОП 5 канал

"День провокатора": як активісти прийшли до ОП нагадати події 6-річної давнини та показати "революційний запал"

Читайте по-русски
Учасники принесли під Офіс президента атрибути спротиву – каски та символічні коктейлі молотова. Аби нагадати владі про рушійну силу народного гніву та застерегти від повторення помилок

Точка неповернення. 1 грудня 6 років тому Євромайдан із мирної акції перетворився на потужний революційний рух. Тоді, у відповідь на розгін студентів, на Віче у середмісті столиці зібралися сотні тисяч протестувальників, а на Банковій відбулися криваві сутички. Учора події того дня вшанували біля Офісу президента акцією "День провокатора", аби нагадати вже сьогоднішній владі про "революційний запал". Більше у сюжеті Олени Соловйової.

Від закликів не змінювати європейський вектор – до вимог відставки керівництва держави. 1 грудня 2013-го після жорстокого побиття студентів "Беркутом" мирна акція на підтримку асоціації з ЄС переросла у масовий протест. На Майдані зібралися сотні тисяч людей, частина – рушили на Банкову до Адміністрації президента.

З-за спин міліції "беркутівці" у протестувальників жбурляли світло-шумові та газові гранати, у відповідь летіла бруківка та коктейлі молотова. Прорвати кордон силовиків протестувальники намагалися за допомогою грейдера.

Після кількох годин протистояння "Беркут" пішов у наступ. Тих, хто падав, били кийками. Не робили винятків і для журналістів.

Тоді частина політиків та учасників Майдану заявляли: штурм Адміністрації президента влаштовували провокатори. Закликали не піддаватися і не пускати людей до кордону із силовиками. Не провокатори, а обурена молодь – запевняли інші. Відступати з Банкової не погоджувалися.

"Там провокатори може і були, але я бачив молоді хлопці кидали цеглу з паркану, ну а народ сюди вийшов", – переконує учасник Революції Гідності Степан.

Загадати події 6-річної давнини на Банкову прийшов учасник Революції Гідності. Жорстоке протистояння пам'ятає в деталях.

"Тут "Беркуту" ціла куча була, міліції, "Беркуту" як гною тут було. Почали кидати шумові гранати, а вони обмотані в скотч, а там і стружка, і гайки і болти – що хочеш", – наголошує Степан.

"У них не стояла задача затримати тих людей, у них стояла задача максимально їх побити, тому що одну людину 10 людей били палицями", – запевняє Юрій Крапля, учасник Революції, начальник штабу ВГО "Національні дружини".

Юрій Крапля – учасник Євромайдану, а нині – ветеран АТО та один з організаторів "Дня провокатора" на Банковій. Його учасники принесли під Офіс президента атрибути спротиву – каски та символічні коктейлі молотова. Аби нагадати владі про рушійну силу народного гніву та застерегти від повторення помилок.

"Нині у владних кабінетах і навіть засобах масової інформації завитав такий собі дух проросійської реакції. І це може призвести до катастрофічних наслідків", – зауважує заступник лідера Нацкорпусу, учасник Євромайдану Микола Кравченко.

"День провокатора – це елемент сарказму того, що нас називали провокаторами, а надалі вони вже почали називати нас героями. Мета акції – нагадати владі, що якщо влада закриває очі на мирні зібрання, починає використовувати силу, рано чи пізно вона наражається на зворотну реакцію", – наголосив активіст Юрій Крапля.

Олена Соловйова, Олексій Іванченков, "5 канал"

У Києві небо осяяли 107 променів у пам'ять про загиблих на Євромайдані: як це було – ФОТО

Прожектори включили в пам'ять про загиблих під час подій 18-20 лютого 2014 року
/
Прожектори включили в пам'ять про загиблих під час подій 18-20 лютого 2014 року
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Громадяни сильніші за Режим": активісти прийдуть до ДБР підтримати Марусю Звіробій
Наступний матеріал
Маруся Звіробій прийшла в ДБР: біля будівлі також зібралися люди – фото

"Час.Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко – трансляція

Адвокат Закревська голодує 4 дні: до неї долучилися двоє активістів

Труба в усьому консультується з Богданом: як влада ставить хрест на справах Майдану – "Спостерігач"

Могли ще восени завершити справу щодо Януковича: Луценко про необхідність відновити заочне засудження

"Ми пам'ятаємо і нікого не забуваємо": як День Гідності та Свободи відзначили у Львові – включення

"Ми маємо гідність!": на Майдані зібралося народне віче – трансляція