Побиття студентів на Майдані
Побиття студентів на Майдані 5 канал

Коли протест став революцією: шості роковини побиття студентів "Беркутом"

Читайте по-русски
Тієї ночі зі зламаними кінцівками, численними побоями та струсом мозку до лікарень Києва звернулися понад 80 людей

6 років тому в Києві "Беркут" побив студентів на Майдані Незалежності. Молодь виступала проти скасування тодішньою владою підписання Угоди про асоціації з ЄС.

Після тижневого мирного мітингу, близько 4-ї ранку активістів оточили силовики. Далі почалося насилля. Били незважаючи та те, хлопець це чи дівчина, і по чому влучать. Пізніше Янукович скаже, що силове придушення протесту було потрібне заради встановлення сумнозвісної "Йолки".

Тієї ночі зі зламаними кінцівками, численними побоями та струсом мозку до лікарень Києва звернулися понад 80 людей. Але придушити протест не вийшло – ефект був зворотний.

Через побиття мирних мітингарів уже 1 грудня 2013 року на вулиці вийшов мільйон українців. Звичайний протест почав переростати в революцію: далі була пожежа в Будинку профспілок, розстріл майданівців, Небесна Сотня. Саме ці 94 дні спротиву потім назвали Революцією Гідності.

Розслідування у справах Майдану триває і досі. Нині депутати мають ухвалити поправки до закону про ДБР, який дасть можливість продовжити слідство і покарання винних. У шості роковини розгону студентського Євромайдану президент України заявив, що хоче наступного тижня особисто зустрітися зі студентами, які перебували тоді на Майдані.

Попередній матеріал
Криміналізація в інформаційній сфері є загрозою для свободи слова – Вікторія Сюмар
Наступний матеріал
В аварії біля Чернівців загинули троє, серед них є дитина
Loading...