На Банковій почалася акція 'День провокатора'
На Банковій почалася акція 'День провокатора' "5 канал" / Олена Соловйова

Показати "революційний запал": на Банковій почалася акція "День провокатора"

Читайте по-русски
Організатори обіцяють несподіваний перфоманс, інсталяції та виступи учасників Майдану

На Банковій розпочався "День провокатора". Акцію під такою назвою, присвячену 6-й річниці масових протестів у столиці, раніше пообіцяли провести представники націоналістичних організацій. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Олена Соловйова.

На Банковій почалася акція 'День провокатора'
На Банковій почалася акція 'День провокатора'"5 канал" / Олена Соловйова

Організатори зазначають, що учасники подій початку зими 2013-го знову зберуться, щоби продемонструвати вже новій владі "збереження свого революційного запалу". Обіцяють несподіваний перфоманс, також хочуть встановити інсталяції та надати слово на виступи учасників Майдану. Наразі перед Офісом президента зібралося кілька десятків нацдружинників.

6 років тому, 1 грудня, у середмістя Києва вийшов мільйон українців. Передувало цьому побиття мирних студентів в ніч проти 30 листопада. Молодь виступала проти скасування тодішньою владою підписання Угоди про асоціації з ЄС.

Після тижневого мирного мітингу, близько 4-ї ранку активістів оточили силовики. Далі почалося насилля. Били незважаючи та те, хлопець це чи дівчина, і по чому влучать. Пізніше Янукович скаже, що силове придушення протесту було потрібне заради встановлення сумнозвісної "Йолки".

Тієї ночі зі зламаними кінцівками, численними побоями та струсом мозку до лікарень Києва звернулися понад 80 людей. Але придушити протест не вийшло – ефект був зворотний.

Через побиття мирних мітингарів уже 1 грудня 2013 року на вулиці вийшов мільйон українців. Звичайний протест почав переростати в революцію: далі була пожежа в Будинку профспілок, розстріл майданівців, Небесна Сотня. Саме ці 94 дні спротиву потім назвали Революцією Гідності.

Розслідування у справах Майдану досі триває, і нині – депутати мають ухвалити поправки до закону про ДБР, який дасть можливість продовжити слідство і покарати винних.

Попередній матеріал
"Коли критика ефективна": Україна таки візьме участь у заході НАТО в Лондоні
Наступний матеріал
Не бананова республіка: в Atlantic Council розкритикували справи ДБР проти Порошенка
Loading...