Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Не бананова республіка: в Atlantic Council розкритикували справи ДБР проти Порошенка

  Читайте по-русски
  Каратницький наголошує, що претензії до п'ятого президента повинні обмежуватися лише питанням корупції

  Переслідування п'ятого президента Петра Порошенка правоохоронною системою сьогодні виглядає як політична помста. Такої думки дотримується старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council та співдиректор програми "Україна в Європі" Адріан Каратницький, передає "Главком".

  "Якщо ці процеси проходитимуть поза чіткими рамками визначення корупції, то вони будуть дуже негативно тлумачитись на Заході. Але якщо будуть такі звинувачення в корупції, то найкращий захист для експрезидента – Антикорупційний суд", – зауважив Каратницький.

  Він впевнений, що Порошенко "зможе впоратися і захистити свою честь в цій інстанції".

  "Звичайно, якщо не будуть додавати до нинішніх підозр ще додаткові – такі, як перевищення службового становища чи зрада національних інтересів у справах, які стосуються, наприклад, проходу українських суден через Керченську протоку. Для мене і для західного світу це виглядатиме як прояв політичного впливу і уподібнення України до "бананових республік", – наголосив американський аналітик.

  Експерт зазначив, що "якщо є конкретні закиди і докази, то такі звинувачення мають обмежитись лише питаннями корупції".

  "Повторюся, що найкращий захист – це новий деполітизований Антикорупційний суд. Тоді, думаю, західний світ буде досить спокійно і об'єктивно сприймати рішення цього суду", – додав Каратницький і зізнався, що особисто він дуже сумнівається у існування підстави "просувати ці справи".

  "Те, що деякі з цих справ інспіровані паном Портновим, це ганьбить Україну. Чим швидше будуть закриті найбільш безпідставні з його закидів, тим краще буде для іміджу України", – резюмував співдиректор програми "Україна в Європі".

  Нещодавно відома телеведуча Яніна Соколова зізналась, що хоча вона має до Порошенка "вагон претензій", але вважає його найкращим президентом за всю історію України.

  Попередній матеріал
  Показати "революційний запал": на Банковій почалася акція "День провокатора"
  Наступний матеріал
  Стало відоме ім'я можливої жертви замаху в середмісті Києва