Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

"Замовник – колишня команда Януковича": як Порошенко і ГПУ коментують проєкт підозри, складений у ДБР

Читайте по-русски
Мета провокації – залякати нашу команду, зупинити нашу боротьбу за євроатлантичне майбутнє України, наголосив Порошенко

ДБР скерувало до ГПУ проєкт підозри п'ятому президенту України. У поданні бюро просить з'ясувати, чи впливав Петро Порошенко на проведення конкурсу з відбору кандидатів до Вищої ради правосуддя. У разі, якщо прокурори знайдуть цьому підтвердження, відомство вимагає скерувати подання до Верховної Ради, щоби парламент надав згоду на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності. У "Європейській солідарності" назвали дії чільника ДБР конвульсіями. А сам Петро Порошенко в коментарях журналістам наголосив, що не порушував українського законодавства і публічно назвав замовників його переслідування. Більше знає кореспондент "5 каналу" Тетяна Мосієнко. 

Проєкт підозри п'ятому президенту України Державне бюро розслідувань передало Генпрокуратурі. Це – одна з головних новин ранку понеділка. Але першим її оприлюднили не в ДБР. Інформацію виклав у своєму телеграм-каналі Андрій Портнов. Заступник голови Адміністрації Президента Януковича, один з авторів диктаторських законів 16 січня, – ініціатор низки кримінальних проваджень, які в ДБР порушили проти Петра Порошенка.

"Друзі, хороші новини. ДБР спрямувало на підпис генеральному прокурору першу підозру і проєкт повідомлення про зняття депутатської недоторканності з Петра Порошенка", – написав Портнов.

Суть провадження в тому, що попередній президент нібито втручався в роботу Вищої ради правосуддя. За версією слідчих, у травні цього року Петро Порошенко призначив двох нових членів цього суддівського органу за своєю квотою вже після того, як суд зупинив конкурс. Документи від ДБР тепер має розглянути генпрокурор та вирішити, чи відправляти їх до парламенту, бо Петро Порошенко є народним депутатом.

Речниця ДБР Анжеліка Іванова сказала: "Слідчі готують проєкт повідомлення про підозру, після цього він скеровується до ГПУ, що і було зроблено. Після цього процесуальний керівник приймає рішення про його погодження або непогодження, і вже, власне, прокуратура є тим суб'єктом, який направляє до ВРУ в разі погодження подання на притягнення до кримінальної відповідальності".

Складу злочину в цьому провадженні не побачив Шевченківський райсуд Києва. Він три дні тому зобов'язав Державне бюро розслідувань розглянути клопотання про закриття справи, повідомив адвокат Петра Порошенка. Так звану "підозру" п'ятому президенту Ігор Головань назвав російським замовленням та спробою завдати шкоди репутації перед зустрічами з іноземними лідерами. А також небажання директора ДБР Романа Труби виконувати це рішення суду.

"Вкидується інформація, яка має на меті завдати шкоди репутації п'ятого президента + основною причиною цього поспіху є так зване перевантаження, яке чекає на ДБР, і те, що пан Труба вже розуміє, що втратить свою посаду і зараз він намагається щось зробити, аби якось втриматися", – сказав Головань.

Про політичне переслідування заявив і сам Петро Порошенко. Він перервав робочу поїздку до Туреччини та повернувся до Києва.

П'ятий президент сказав: "Звичайно, що Труба є тільки виконавцем. Замовником є колишня команда Януковича, яка дуже часто з'являється зараз не тільки у своїх телеграм-каналах. Важливо знайти замовників провокації. Мета її – залякати нашу команду, зупинити нашу боротьбу за євроатлантичне майбутнє України. Нічого у вас не вийде".

Генпрокурор Руслан Рябошапка тим часом повідомив: проєкт підозри вже вивчають. І можливо, його відкоригують, щоби не було зауважень з боку парламенту. Загалом, ДБР розслідує 13 кримінальних проваджень, у яких фігурує п'ятий президент.

Тетяна Мосієнко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Це називається жаба з гадюкою": економіст про український ринок електроенергії
Наступний матеріал
Вигнаний "слуга" Поляков оприлюднив аудіозапис, як Юзік і нардепи з монобільшості вирішували питання з поліцією
Loading...