Лікар
Лікар 5 канал

COVID-19: як захиститися та розпізнати хворобу – поради Національної служби здоров'я

Читайте по-русски
За симптомами коронавірусна інфекція часто схожа на грип або ГРВІ

Національна служба здоров'я України дала поради, як не заразитись коронавірусною інфекцією. Повідомлення опублікували в Telegram, передає "5 канал".

"Знайти можливість ізолювати людину в окремій кімнаті, особливо подалі від тих, хто в групі ризику. Уникайте обміну особистими предметами – посудом, рушниками, постільною білизною. Не використовуйте спільні гаджети. Їх потрібно ретельно дезінфікувати", – йдеться у повідомленні.

Хворий має одягати маску, коли перебуває в кімнаті разом з іншими. Якщо він не може носити маску, їх повинні одягати інші члени родини.

Якнайчастіше мийте руки з милом не менше ніж 20 секунд, особливо після взаємодії з хворою людиною. Альтернатива воді з милом – дезінфікувальні засоби для рук, які містять принаймні 60% спирту.

До речі, горілка не входить до цього переліку.

"Не торкайтеся очей, носа та рота. Взагалі. Поясніть це всім домашнім. Щодня дезінфікуйте всі поверхні, яких торкаються найчастіше – стільці, столи, дверні ручки, вимикачі світла, пульти, крани. Одягайте захисні рукавички під час протирання поверхонь", – радять у Нацслужбі здоров'я.

Розпізнати симптоми коронавірусу допоможуть дослідження китайських медиків, котрі вони опублікували нещодавно, повідомляє "5 канал".

За основу були взяті історії хвороб пацієнтів двох лікарень китайського Уханя, яких шпиталізували після 29 грудня і які одужали або померли до 31 січня.

Тож симптоми коронавірусу COVID-19 часто схожі з грипом або ГРВІ, проте мають свої особливості. З першого по четвертий день основним симптомом є підвищена температура. У деяких людей може з'явитися біль у м'язах, сухий кашель, нудота та діарея.

П'ятий-шостий дні – ускладнюється дихання. Особливо це стосується літніх людей, у яких є хронічні хвороби. Під кінець першого тижня, на сьомий день –  істотно посилюються проблеми з диханням.

На восьмий-дев'ятий день у тяжких пацієнтів, – а таких орієнтовно 15%, – легені вже не зможуть належним чином забезпечувати киснем життєво важливі органи. Таких пацієнтів доправляють до реанімації.

Після дванадцятого дня розпочинається одужання, на сімнадцятий день – людину можуть виписати з лікарні.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив рішення ввести режим надзвичайної ситуації та продовжити дію карантину по всій країні на 30 днів.

Попередній матеріал
Дніпропетровщина, Буковина та Тернопільщина – зафіксували нові випадки COVID-19
Наступний матеріал
ООН виділить $33 млн допомоги Україні для боротьби з коронавірусом
Loading...

Дніпропетровщина, Буковина та Тернопільщина – зафіксували нові випадки COVID-19

Надзвичайна ситуація: як Україна протистоїть поширенню коронавірусу

Перший випадок COVID-19 зафіксували на Сумщині – подробиці

Поліція виявила підпільний цех із виготовлення антисептиків – подробиці

"Я теж боюся, але маємо працювати": секретар Київської міськради закликав депутатів зібратися на засідання 26 березня

Тисячі волонтерів платформи "Солідарність" допомагають співгромадянам у період карантину