Карантин
Карантин 5 канал

Надзвичайна ситуація: як Україна протистоїть поширенню коронавірусу

Читайте по-русски
Сидіти на карантині українцям ще місяць

Ще місяць карантину. Уряд продовжив його до 24 квітня. Також режим надзвичайної ситуації тепер діє в усіх областях України. Це означає, що влада, медики та силовики мають працювати у посиленому режимі. Для населення ніяких нових обмежень немає. Також у Кабміні захотіли повністю закрити кордони з п'ятниці. Але поки що це лише пропозиція. Кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу про рішення уряду.

Усі в захисних масках. Міністри збираються на урядове засідання. Всі говорять про боротьбу з коронавірусом. Рішень Кабміну чимало. Сидіти на карантині українцям ще місяць. Обмеження урядовці продовжили до 24 квітня. Також у всіх областях уряд запровадив режим надзвичайної ситуації.

"Діє до 24 квітня 2020 року з можливістю його подальшого продовження згідно з чинним законодавством. Або, якщо ми впораємося і поборемо цю ситуацію скоріше, тоді будемо окремо приймати рішення на засіданні Кабінету Міністрів", – каже Денис Шмигаль, прем'єр.

У деяких регіонах, де зафіксували найбільше заражених коронавірусом, такий режим діяв і раніше. Під час нього влада та служби цивільного захисту повинні працювати у посиленому режимі та регулярно сповіщати про події. Про надзвичайний стан, який передбачає значно жорсткіші обмеження, урядовці не говорили.

"Надзвичайна ситуація – це останній крок перед надзвичайним станом. Це вже правовий режим з надзвичайними обмеженнями. Надзвичайний стан може запроваджуватися винятково указом президента, який у дводенний строк затверджується Верховною Радою", – розповідає Олександр Марусяк, юрист, експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ.

Натомість міністр юстиції запропонував кримінальне покарання для тих, хто незаконно вивозить захисні маски та дезінфектори за кордон.

"Криміналізуємо незаконне вивезення товарів медичного призначення. Санкція – штраф або ув'язнення до трьох років позбавлення волі. Прошу колег підтримати. Впродовж дня внесемо зміни, щоб можна було терміново у Верховну Раду подати", – каже Денис Малюська, міністр юстиції України.

Міністерство закордонних справ відзвітувало про евакуацію українців з-за кордону. Близько восьмиста громадян України хочуть повернутися додому з Росії. Вони вже звернулися до українських дипломатів. По українців поїде спеціальний потяг. Він також повезе до Москви російських громадян.

"Російська Федерація звернулася до нас з проханням надати можливість, вони це називають евакуацією, евакуювати з України тих громадян Російської Федерації, які виявили бажання. З гуманітарних міркувань ми надали їм такий дозвіл. Потяг готується і поїде після того, як ми завершимо підготовку всіх належних у цьому випадку санітарно-епідеміологічних заходів", – говорить Єгор Божок, заступник міністра закордонних справ України.

А от з Італії ще понад сотня українців вже повернулися додому. За ними літав спеціальний борт. Серед пасажирів, зокрема, і група українських спортсменів-гребців, які перебували на Сардинії. Загалом під час карантину з-за кордону повернулися десятки тисяч громадян України. Процес евакуації з різних країн ще триває.

Сергій Барбу, "5 канал"

Попередній матеріал
Вартість масок завищена через те, що експорт на них був відкритий – медпідприємець
Наступний матеріал
Дизайнерка розповіла, чи вплине коронавірус на фешн-індустрію
Loading...

Чи має уряд план дій щодо запобігання поширенню коронавірусу та чи збереться Рада цього тижня – "ІнфоВечір"

Перший випадок COVID-19 зафіксували на Сумщині – подробиці

"Я теж боюся, але маємо працювати": секретар Київської міськради закликав депутатів зібратися на засідання 26 березня

Тисячі волонтерів платформи "Солідарність" допомагають співгромадянам у період карантину

Фракція "ЄС" назвала умови, за яких готова прийти на позачергову Раду

На Черкащині другий випадок Covid-19: вірус виявили у дружини інфікованого