Земельна реформа
Земельна реформа pixabay.com

Чи варто боятися земельної реформи і що вона передбачає: Міклош поділився досвідом Словаччини

Україні необхідно розвивати малий та середній агробізнес, вважає Іван Міклош

В ефірі "5 каналу" міністр фінансів Словаччини у 2010-2012 роках Іван Міклош розповів про заходи, які потрібно вжити, щоб агробізнес в Україні почав стрімко розвиватися.

"Треба боротися з популістами, які зловживають людськими страхами. Бо ситуація в Україні схожа на ту, що була в Словаччині. Треба боротися з ним і пояснити. Знаєте, я два роки  тому їхав у "Бориспіль на таксі і водій почав дискусію, мовляв закордонні прийдуть... А я запитую: "Що вони зроблять, коли прийдуть?" Він мені – куплять землю. Що означає такий варіант? Вони візьмуть цю землю і віднесуть у Норвегію чи в Німеччину? А він мені каже, ні, але бізнес тут зроблять. А я кажу – так, будуть інвестувати, куплять машини, впровадять технології і задіюватимуть місцевих людей. Тобто буде розвиватися країна. 

"Можна також зробити певний період, коли не буде можливості для зарубіжних покупок. Уряд Гройсмана пропонував, щоб був період, коли все буде тільки для українців, але з обмеженою кількістю землі, яку вони можуть придбати, щоб не скупили все олігархи", – сказав Міклош.

Він також сказав: "Українська земля набагато якісніша, ніж у Польші та Словаччині, але ціна оренди за гектар в три – чотири рази нижча. Коли буде відкрита можливість продажу землі, то почне розвиватися малий, середній фермерський бізнес. В Україні майже немає цього бізнесу, в Україні є тільки ті, хто для себе щось виробляє, для маленького торгу. Тому вам потрібен маленький і середній агробізнес".

Міклош також розповів, що уряд Гройсмана підготував програму для підтримання цього бізнесу, для здешевлення. "Частина його – це скасування мораторію на ринку землі. Це дуже важливо, це одна з причини, чому 3% росту, а не 7%", – зазначив Міклош.

Екс-міністр фінансів Словаччини впевнений, що Словаччина свого часу пережила таку саму ситуацію з аграрносферою, тому на власному досвіді порадив найперше боротися з популістами.

Попередній матеріал
Верховний суд визначив час дії "закону Савченко"
Наступний матеріал
Вибух авто в Києві: Супрун розповіла, в якому стані потерпілі діти

"Легко написати, та важко виконати": хто і чому гальмує земельну реформу

Кабмін розсекретив імена власників земельних ділянок

У гості до земляків: діти поранених та загиблих АТОвців вирушили на відпочинок до Данії