Сергій Чечельницький та Тетяна Овіннікова
Сергій Чечельницький та Тетяна Овіннікова 5 канал

Розкрадання за "кооперативною схемою": у Харкові за земельні махінації судять радників Кернеса

За даними слідства, було розкрадено близько 650 гектарів землі у місті, вартістю більше 4 млрд грн

Колишні чиновники харківської мерії у суді відповідатимуть за масштабне розкрадання земель у місті. У четвер, 17 травня, відбулося підготовче засідання.

За масштабні земельні махінації у Харкові судять колишнього головного архітектора міста Сергія Чечельницького та екс-заступницю міського голови Тетяну Овіннікову. Обидва, нині, – радники харківського чільника Геннадія Кернеса.

"Я не розмовляю на ці теми, повністю абсурд", – коментує журналістам обвинувачення у залі суду Чечельницький. Овіннікова теж небагатослівна: "Я вважаю незаконним, а спілкуватися будемо з вами через прес-службу".

Підозру колишнім чиновникам оголошено ще рік тому. Обом інкримінують оборудки з землею за так званою кооперативною схемою. Вона стала можливою через недосконале законодавство, яке дозволяє будівельним кооперативам безоплатно виділяти землю під забудову лише для нужденних. Натомість землю отримали близькі до мерії персони. За даними слідства, таким чином було розкрадено близько 650 гектарів землі у Харкові вартістю більше як 4 млрд грн. Провадження, яке зараз розглядають у суді, стосується лише частини цих земель.

"25 гектарів, вісім кооперативів, загальна сума 131 млн грн. Це невеличка частина цих кооперативів, які масово виділялися в 2008-2009 роках", – уточнює співзасновник ГО "Антикорупційний центр" Євген Лисичкин.

Справа про розкрадання землі нараховує 37 томів. Адвокати підозрюваних вивчили їх усі та обіцяють надати докази невинуватості своїх клієнтів. "Ніякої кооперативної схеми не існує в принципі, оскільки рішення приймалося виключно колегіальним органом на сесії Харківської міської ради. І за аналогією, тоді тут, на лаві підсудних, повинні бути абсолютно всі депутати", – вважає Юлія Плєтньова, адвокат Сергія Чечельницького.

Ця справа – під контролем Генпрокуратури. Окрім колишніх чиновників підозрюють у злочині і тих, хто створював так звані кооперативи. "Органами доведено, що вони не мали права виділяти ці земельні ділянки. Є ті, які безпосередньо шахрайські дії вчиняли, і ті, хто був пособником в цьому", – зазначає прокурор ГПУ Денис Мирополець.

Обвинувальний акт оголошуватимуть на засіданні суду по суті 29 травня.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Укрзалізниця" підвищить ціни на квитки вже у травні
Наступний матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради, година запитань до уряду – трансляція
Loading...