В'язниця у Житомирі, де північнокорейські шпигуни відбувають покарання

Верховний суд визначив час дії "закону Савченко"

  Положення закону, що викликали обурення правоохоронців, не застосовуються після 21 червня 2017 року

  Попереднє ув'язнення зараховується в строк тюремного покарання з розрахунку "1 день позбавлення волі за 2 дні" тільки на час дії "закону Савченко". Такий правовий висновок щодо часових рамок дії скасованого рік тому скандального закону зробив Верховний Суд, пише прес-служба Генпрокуратури.

  Правила зарахування попереднього ув'язнення в строк позбавлення волі чи інших видів покарання, передбачених ч. 1 ст. 72 КК, не можна вважати такими, що визначають "караність" або "інші кримінально-правові наслідки діяння" в розумінні ч. 2 ст. 4 КК.

  "З урахуванням викладеного, ч. 5 ст. 72 КК в редакції закону від 26.11.2015 № 838-VIIІ не застосовується після набрання 21.06.2017 чинності нової редакції цієї норми", – йдеться у висновку суду.

  Верховний Суд також додав: висновки про застосування норм права, викладені в його постановах, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

  Згідно з законом авторства Надії Савченко, проводилося дострокове звільнення з місць позбавлення волі. Після його скасування термін попереднього ув'язнення зараховується в строк покарання "день за день", а не "день за два".

  Восени 2016 року на той час заступник голови Нацполіціі Вадим Троян заявив, що Рада "повинна терміново" внести зміни в "закон Савченко", оскільки число тяжких злочинів, повторно скоєних звільненими за цим законом особами, зростає. Тоді ж міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав Раду скасувати цей закон.

  18 травня 2017 року парламент скасував "закон Савченко".

  Попередній матеріал
  Уперше: Єлизавета ІІ та Меган Маркл вирушили у спільну королівську подорож
  Наступний матеріал
  Чи варто боятися земельної реформи і що вона передбачає: Міклош поділився досвідом Словаччини

  Омбудсмен просить Червоний Хрест відвідати українців у в'язницях ОРДЛО

  Український омбудсмен звернулась до віце-президента Червоного Хреста – яка причина

  Рада Європи високо оцінила зрушення України у судовій системі – Турбйорн

  У МОЗ розповіли, з чого почнеться практичне впровадження медреформи

  Ситник прокоментував скандальну поправку в законі про Антикорупційний суд

  Марина Порошенко: Навіть у тоталітарній Росії знаходяться небайдужі, які підтримують Сенцова