Ситник прокоментував скандальну поправку в законі про Антикорупційний суд

Директор НАБУ назвав правку приводом порадіти тим чиновникам, справи щодо яких розглядають нині

Норму про апеляцію із закону про Антикорупційний суд треба прибирати.

Про таке заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Скандальна правка, за словами Ситника, це маніпуляція, яка затримує реальну роботу Вищого антикорупційного суду і є приводом порадіти тим чиновникам, справи щодо яких розглядають нині.

"Апеляція буде внесена у звичайні суди, а не в апеляційну палату ВАС, і це влаштовує всіх наших топ-чиновників, які зараз під слідством, під судом, їх це задовольняє, вони таким чином не потрапляють. І в ВАС потраплять такі справи, які будуть спрямовані після запуску в суд", – заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Своєю чергою, голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що Європейський союз дасть оцінку ухваленому закону про вищий Антикорупційний суд вже найближчим часом. І додав, що нова інституція має бути створена вже зараз.

"Ми тільки вчора дізналися про пункт у законі, який зараз обговорюють. Ми ще розглядаємо питання, аналізуємо текст і обговорюємо остаточні пункти з нашими партнерами з міжнародного співтовариства. Думаю, що впродовж кількох найближчих днів ми заявимо про нашу офіційну позицію щодо закону про Антикорупційний суд", – пояснив дипломат.

Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомили, що за даними "Центру протидії корупції", в оприлюдненому тексті закону про Антикорупційний суд з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті. За іноформацію ЗМІ, у прес-службі НАБУ повідомили, що топ-посадовці можуть уникнути покарання через поправку до закону про антикорупційний суд.

Попередній матеріал
Четверта річниця без окупантів: як українські воїни визволяли Щастя
Наступний матеріал
93-тя мехбригада записала звернення до українських уболівальників через ЧС-2018 у Росії: що сказали – відео

Ситник спрогнозував, скільки потрібно часу для запуску Антикорупційного суду

Ситник розповів, коли НАБУ завершить слідство у справі "Роттердам+"

Справа вживаних двигунів: Міноборони виграло позов проти Львівського бронетанкового заводу

Скандали між відомствами і набір працівників: що саме перевірятимуть аудитори НАБУ

Аудитор НАБУ розповів, чи намагалися на нього впливати

Усунути будь-які перешкоди: Порошенко розповів про перші кроки до створення Антикорупційного суду