Артем Ситник
Артем Ситник 5 канал

Справа Онищенка та рюкзаків для МВС: Ситник відзвітував про трирічну діяльність НАБУ

Ситник наголосив, що його відомство непідвладне жодним зовнішнім чи внутрішнім чинникам

За три роки від початку створення Національного антикорупційного бюро більш як сто справ були передані до суду. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник у ході брифінгу.

Чимало запитань на брифінгу стосувалися і справ, які розслідують у НАБУ. Зокрема, Ситник поділився новими подробицями справи рюкзаків для МВС. Він повідомив, що на одного з експертів, який брав участь у розслідуванні, чинили зовнішній тиск.

Ще одна тема, яку не оминули на брифінгу – справа депутата-втікача Олександра Онищенка. Голова НАБУ розповів, що відомство отримало нові докази для оброблення. Йдеться про переписку Онищенка з депутатами від фракції БПП Сергієм Березенком та Ігорем Кононенком з приводу можливої купівлі голосів у парламенті. Ситник зазначив, що це фактично єдині докази, з якими може працювати НАБУ. Адже жодна інша інформація від Онищенка не підтвердилася фактами чи доказами.

Водночас, як повідомив голова НАБУ, від депутата-втікача надходила пропозиція піти на угоду зі слідством, утім, зазначив Ситник, у відомства немає таких повноважень.

Загалом Ситник наголошував на тому, що його відомство непідвладне жодним зовнішнім чи внутрішнім чинникам.

Також директор НАБУ спрогнозував, що Антикорупційний суд запрацює вже за півроку. На запитання журналістів, які справи насамперед передаватимуть до нової інституції, Ситник наголосив, що все залежатиме від ефективності досудового розслідування.

"Зараз іде процес такий: розслідують справу, закінчують, сторона захисту ознайомлюється з матеріалами справи і її передають до суду. А от коли вже буде зрозуміло, що в найближчій перспективі – тижні, місяці – буде запущений Антикорупційний суд, то, мені здається, буде істотне пожвавлення сторони захисту для того, щоб швидше завершити справу і не потрапити у Вищий антикорупційний суд", – пояснив Ситник.

Також глава НАБУ зазначив, що справи все одно передаватимуть до суду, як і раніше.

На брифінгу був присутній і генеральний інспектор Агентства національної безпеки США. Роберт Сторч наголосив, що створення в Україні Антикорупційного суду є величезним кроком уперед.

"Остаточну оцінку цьому закону можна буде дати, коли побачимо остаточну версію. Але в будь-якому разі, хочу наголосити на важливості створення незалежного, дієвого суду, який міг би належним чином переглядати ці справи і заслуговував би на довіру громадськості. Вважаю, що це величезний крок уперед", – заявив Роберт Сторч.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
Щоб не нашкодило малюкові: що радять спакувати в обіцяний Кабміном бебі-бокс
Loading...

Три роки НАБУ: звіт Артема Ситника про результати діяльності – відео

Верховна Рада обрала нового аудитора НАБУ

У НАБУ розповіли, чому обшукують морський порт "Південний"

Перевірка "плівок Онищенка" засвідчить, що це маячня – аналітик

НАБУ проводить обшуки в Одеській області: зокрема в "МТП" Южний"

За втікачем Онищенком стоять спецслужби РФ – американські ЗМІ