5 канал

"Рюкзаки є, браслетів бракує": Ситник розповів про політичний тиск у "справі рюкзаків"

Щойно фігуранту справи повідомлять про підозру або його затримують, одразу ж його прихильники чи експерти заявляють про політичну складову справи і тиск на фігурантів цієї справи

Електронних браслетів стеження бракує в українських правоохоронців, і немає вільного, щоб вдягти на Олександра Авакова – сина міністра МВС, який фігурує у так званій "справі рюкзаків". Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник під час засідання комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції, передає кореспондент "5 каналу".

Він також зазначив: щойно фігуранту справи повідомлять про підозру або його затримують, одразу ж його прихильники чи експерти заявляють про політичну складову справи і тиск на фігурантів цієї справи. Як зазначив Артем Ситник, політичний тиск дійсно є, але йде він саме від тих, хто про нього заявляє. Його відчувають на собі і в судах, і в НАБУ.

"Політичний тиск – це не розслідування справи про корупцію і зібрання по цій справі доказів, а політичний тиск – це коли члени парламенту приходять на засідання і починають тиснути на суддів публічно, коли діючий міністр приходить на судове засідання і починає тиснути на суддю. Дуже цікаво, залежно від фабули справи, читати пресу. Якщо одна справа – пишуть, що ми агенти Кремля. Інша справа – ми агенти Держдепу (США), ще якась справа – ми представники грузинської мафії. І у нас уже, в принципі, виходить з того досвіду, що ми отримали у ході розслідування цих справ, уже ми майже 100% вгадуємо, агентами яких служб ми будемо", – прокоментував Ситник.

Крім того, директор НАБУ прокоментував відеозапис про те, як ведуться перемовини щодо закупівлі рюкзаків для МВС. За його словами, це відео правоохоронці отримали законним чином, і це не єдиний доказ у справі.

Водночас, Ситник повернувся до теми наплічників та наголосив: їх придбали за завищеною вартістю, а сам товар має дуже низьку якість. Тож рюкзаки є, а браслетів нині бракує.

"Кустарним способом у місцях, які встановлені слідством, були виготовлені рюкзаки, вартість яких, згідно висновку експерта, складає 500 гривень. Матеріал невологостійкий, друге – непожежостійкий, і третє – встановлено трубки, які при перенавантаженні тиснуть на спину солдатам… У нас проблема по цій справі, щоб знайти електронний браслет. Рюкзаки у нас є, а браслетів у нас немає", – наголосив Ситник. 

Більше подробиць – дивіться у включенні: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Сім'ї народного тилу": волонтери збирають кошти для родин загиблих бійців АТО
Наступний матеріал
НАБУ закупило спортивні костюми у фігуранта "справи рюкзаків" – реакція Ситника
Loading...