Родини бійців АТО
Родини бійців АТО 5 канал

"Сім'ї народного тилу": волонтери збирають кошти для родин загиблих бійців АТО

Це проект столичних волонтерів, який допомагає оговтатися родинам загиблих в АТО армійців. Як працює й наскільки ефективна так допомога – дізнавались журналісти "5 каналу"

Зоряна Кузьміна відпочиває з синами у Болгарії два роки поспіль. На фотографіях родина вже посміхається. Але до знайомства з проектом вони були ніби відрізані від життя, наодинці з горем. Влітку 2014 року Зоряна втратила чоловіка. Дмитро Кузьмін у травні пішов добровольцем до батальйону "Донбас" і вже в липні загинув на передовій.

"Оскільки він був фізично підготовлений, вважав, що не повинні мерти молоді хлопці. І пішов... Я його підтримувала", – каже дружина загиблого Зоряна.

Після смерті чоловіка із Зоряною залишилося двоє малолітніх синів – Михайло та Іван, яким теж потрібна була підтримка мами. Під час проекту жінка зрозуміла, що вона не сама, а таких родин, як їхня, – багато.

"Мені здавалося що я одна, і весь світ проти мене. А після знайомств з дівчатами... До цього не сприймала якийсь гумор, не сприймала музику. А тут ніби вже від душі відлягло", – запевняє жінка.

Першу поїздку до моря влаштували два роки тому – організовували групи по 50 людей. Волонтери розповідають, що у перші дні подорожі родини були пригнічені.

"Психологічний, емоційний стан мам був нелегкий, навіть просто тяжкий. Ми їхали на відпочинок, везли дітей і мам на відпочинок, але те, що ми побачили, закликало нас до відповідальності", – каже координатор проекту "Сім'ї народного тилу" Світлана Бахвалова.

Тому відпочинок спрямували саме на психологічну реабілітацію жінок та дітей. "Ми почали вже потім свідомо працювати з психологічним станом жінки. Арт-терапія, медитативні технології різні", – розповідає Світлана.  

Проект збираються продовжувати. Окрім Болгарії, також організовують поїздки до Карпат. У наступну подорож збираються вже найближчим часом та хочуть залучити до неї 150 людей з усієї країни. На поїздку необхідно 25 тисяч доларів, тому шукають спонсорів та благодійників, щоб вистачило на проїзд, проживання, та розваги для дітей.

Якщо ви маєте можливість допомогти, перераховуйте кошти за реквізитами:

МБФ "Громадський хаб"

МФО 300711

ЄДРПОУ/ДРФО 41343575 в ПАТ КБ "ПриватБанк"

р/р 26001052606586 (Поточний рахунок)

Олена Бережнюк, Юрій Усік, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пухнасті друзі на війні: волонтери покажуть киянам домашніх улюбленців із зони АТО - фото

Волонтерська виставка
/
Волонтерська виставка
Волонтерська виставка
/
Волонтерська виставка
Волонтерська виставка
/
Волонтерська виставка
Волонтерська виставка
/
Волонтерська виставка
Волонтерська виставка
/
Волонтерська виставка
Волонтерська виставка
/
Волонтерська виставка

Попередній матеріал
Екс-чиновник про Самарського: Це політичне вбивство за його проукраїнську позицію
Наступний матеріал
"Рюкзаки є, браслетів бракує": Ситник розповів про політичний тиск у "справі рюкзаків"
Loading...