5 канал

Благодійний бал: ветерани АТО та волонтерки вийшли на танцювальний паркет

Виручені кошти підуть на облаштування музею АТО в Умані

Бійці та ветерани АТО разом із волонтерами вийшли на танцювальний паркет – усе заради збору коштів на створення музею АТО в Умані.

Замість фраків – камуфляж. Замість танцювальних черевиків – армійські берці. На паркеті – десантники, кіборги, морпіхи. Партнерки військових – волонтерки, воєнні кореспондентки та жінки-військовослужбовці. Захисник Донецького аеропорту, Герой України Євген Межевікін зізнається – на танку під обстрілами їздити легше, аніж вальсувати. Аби вивчити постановку, у військових було лише чотири дні.

У десантника Сергія – ще менше. Танцював з воєнною журналісткою Віолеттою Киртокою. Каже: "Спочатку не дуже вдавалося, бо зовсім нічого не вмів. За півдня довелося вивчити те, що вивчали дві доби". А як воно, танцювати з героєм, розповідає партнерка: "Чудово і відповідально. Головне слухатися наших героїв, і буде все добре – і в житті, і в танку".

Морська піхотинка Олександра Безсмертна танцює разом з побратимом. Жартує – увесь танець давала команди колезі, бо старша за званням. Та зізнається – найскладнішим було не освоїти постановку, а обрати сукню, адже за півроку на передовій звикла до однострою.

Військовий бал захисників зорганізували в пам'ять про офіцера 72-ї бригади, Героя України Андрія Кизила. Він загинув у січні, під час нападу диверсантів біля Авдіївки. Сергій Вдовиченко – побратим Андрія. Після загибелі командира тримав оборону відвойованої ним позиції. Сьогодні, в пам'ять про друга, танцює разом з волонтеркою, яка допомагала підрозділу. Зізнається – востаннє вальсував на власному весіллі.

Бал був благодійним – виручені кошти підуть на облаштування музею АТО в Умані. "Чому Умань – тому що Андрій сам родом з Умані, і йому там буде присвячена головна експозиція. Важливо саме зараз відкривати музеї сучасної війни в маленьких містах", – пояснює співорганізатор балу Євгенія Цвєтанська.

Євгенія Подобна, Михайло Ткач, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Попередній матеріал
Плати або ходи пішки: після страшної трагедії в Луцьку масово вимикають ліфти
Наступний матеріал
Штаб АТО: Біля Новотроїцького окупанти застосували БМП