Концерт пам'яті Квітки Цісик
Концерт пам'яті Квітки Цісик 5.ua

"Так і не встигла заспівати в Україні": відбувся благодійний концерт пам'яті легендарної Квітки Цісик

Вже десять років українці зі США влаштовують благодійні концерти, на яких звучать пісні Цісик і збирають гроші на пересувні мамографи для українських сіл і містечок

У Національній опері України відбувся концерт пам'яті Квітки Цісик. Легендарній українці, яка все життя прожила у Сполучених Штатах, цьогоріч 4 квітня мало б виповнитися 64 роки, але вона не дожила і до 45-ти через рак молочної залози. Вже десять років українці Сполучених Штатів влаштовують благодійні концерти, на яких звучать пісні Цісик і на яких збирають гроші на пересувні мамографи для українських сіл і містечок.

Пісні, мільйони разів чуті і переспівані, – вона, яка в Україні була лише один раз у житті, з-за океану співала так, що це неможливо повторити і досі. Успішна американка, яка зробила своїми українські народні пісні. І не тільки народні. Квітка Цісик, голосом якої звучали рекламні джингли найбільших американських корпорацій і оскароносні саундтреки до фільмів, вклала $200 тис. у запис альбомів українських пісень. Без спонсорів і не для продажу – для себе і своєї cім'ї – емігрантів із Західної України.

"Якийсь такий голос, який об'єднував усіх українців, які опинилися в силу обставин по всьому світу", – каже про співачку міністр культури України Євген Нищук.

Вона померла, не доживши кілька днів до свого 45-річчя. Так і не давши жодного концерту в Україні, в яку постійно линула піснями. Рак молочної залози – недуга, що обірвала її життя. Але тепер її світле ім'я рятує українських жінок. "Маємо можливість вперше стояти коло пересувного мамографа з назвою Квітка", – пояснює продюсер благодійного проекту "Незабутня Квітка" Алекс Гутмахер.

Завдяки благодійним концертам пам'яті Квітки Цісик, які заснували її шанувальники, вихідці з України, що також мешкають у Сполучених Штатах, на Вінниччині уже безкоштовно працює пересувний мамограф. "Чотири місяці ми працюємо, трохи більше і за цей період було обстежено майже 2 тис. жінок найвіддаленіших сіл Вінницької області. Із 2 тис. жінок, на жаль, приблизно у 30% виявляється та чи інша патологія – фонова чи передракова патологія", – розповідає головний лікар Вінницького онкоцентру Володимир Шамрай.

Мамограф коштує майже 4 млн грн. Концерти пам'яті Квітки Цісик це тільки поштовх, як кажуть організатори. З продажу квитків таку суму зібрати нереально. Але можна простимулювати місцеву владу та інших благодійників зробити свої внески. У Національну оперу в День народження Квітки Цісик усі місця були викуплені ще за два тижні до події.

Як проходив сам концерт – дивіться у сюжеті:

Ольга Петрів та Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Наступний матеріал
Засідання Кабінету міністрів – трансляцію завершено
Loading...

"ЗА ЧАЙ.COM": співачка Юлія Лорд у ефірі "5 каналу" о 23:10

Флешмоб "мене не взяли": користувачі соцмереж взялися ділитися історіями про свої невдачі

"Viva! Найкрасивіші-2017": Джамала перемогла в номінації "Гордість країни"

18 березня в Україні оберуть найкрасивіших жінок та чоловіків

"Закон повинен бути один для всіх": Клімкін прокоментував участь російської співачки у "Євробаченні-2017"

"Євробачення-2017": СБУ перевірить учасницю від Росії