Верховна Рада України Дзеркало тижня

Верховна Рада скасувала "закон Савченко"

За рішення проголосували 227 із 339 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі

У четвер, 18 травня, Верховна Рада України скасувала "закон Савченко" в частині зарахування судом строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Про це повідомляє УНІАН.

За даними агенції, було ухвалено закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правил складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення)" (реєстраційний номер 5534). За це рішення проголосували 227 із 339 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Це було друге голосування, бо під час першого скасування "закону Савченко" підтримали лише 213 при необхідних 226 народних депутатів.

Нагадаємо, що закон №838-VIII був ухвалений 26 листопада 2015 року, набрав чинності 24 грудня того ж року. Ним було запроваджено правило зарахування судом строку попереднього ув’язнення з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. 

Це рішення ВР Надія Савченко вже встигла прокоментувати. Нардеп вважає, що нічого страшного не сталося, зараз знайдений баланс між старою і чинною системою. "Все нормально. Які проблеми? Коли на комітеті приймалося рішення і поправки до закону, я була присутня і я сказала, що з такими нормами можна погодитися, тому що дійсно потрібно дати слідчим час на розслідування, розумні терміни — рік", — сказала вона у коментарі InfoResist.

Вона також сказала, що для неї це не стало сюрпризом. "Цього варто було очікувати, тому що потрібно реформувати всю правоохоронну систему, а не тільки вибірково ставити один закон і потім на нього валити всі гріхи. Тому цей закон якраз зараз балансує між тією системою, яка є і в яку треба перейти. Але робота не закінчується", — додала нардеп.

Нагадаємо, в листопаді торік у Нацполіції назвали шокуючу цифру злочинців, що мають вийти за "законом Савченко".

Попередній матеріал
"ХХІ сторіччя, ніхто не міг уявити, що таке станеться": Кабмін проводить історичні паралелі щодо Криму
Наступний матеріал
Мотузяник: Минулої доби бойовики гатили зі 122-мм артилерії й танків, п'ятеро бійців поранені
Loading...

ВР ухвалила у першому читанні зміни до "закону Савченко"

ВР внесла зміни до Сімейного кодексу щодо житлових прав дитини

У Віри Савченко більші політичні амбіції, ніж у Надії – Чорновіл