фото ТСН

ВР ухвалила у першому читанні зміни до "закону Савченко"

  Для людей, які вчинили, зокрема,тяжкі злочини, один день попереднього ув’язнення буде за один день позбавлення волі, а не за два

  Верховна Рада України внесла зміни до так званого "закону Савченко". Відповідний законопроект підтримали 235 народних депутатів. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Законопроектом передбачається, що зарахування судом терміну попереднього ув'язнення відбувається в разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості і провадиться із розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі.

  У разі засудження, якщо хоча б один із злочинів є тяжким, особливо тяжким або повторним, попереднє ув'язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі. "А для осіб, які скоїли легкі злочини, залишається формула, яку ви прийняли в цій залі (йдеться про зарахування один день СІЗО за два дні позбавлення волі)", – роз'яснила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова на засіданні парламенту.  

  Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання" або так званий "закон Савченко" набрав чинності 24 грудня 2015 року. Він передбачає зарахування одного дня у СІЗО як двох днів позбавлення волі. За цим законом, серед інших, було звільнено колишнього голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича та екс-депутата Віктора Лозінського. 15 листопада минулого року Верховна Рада відмовилася внести зміни до цього закону.

  Як повідомляв 5.UA, у Мін'юсті розповіли, як саме змінять "закон Савченко".

  Попередній матеріал
  МінТОТ планує скасувати вільну економічну зону "Крим"
  Наступний матеріал
  "Приватбанк" запустив в Україні технологію миттєвої безконтактної оплати "комуналки"
  Loading...

  У ВР прокоментували заяву Савченко про зняття депутатської недоторканності

  Савченко написала заяву про відмову від депутатської недоторканності

  Оприлюдення нардепом Савченко списків може нашкодити процесу обміну заручниками – Айвазовська