ru.tsn.ua

Економіст про земельну реформу: "Державні землі "підживлюють" корупційні канали бюрократів"

Експерт впевнений, що у процесі реалізації земельної реформи Володимира Гройсмана виникне багато суперечок

В ефірі "5 каналу" виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко пояснив особливості й перешкоди реалізації земельної реформи Гройсмана.

На думку Устенка, в Україні високий рівень популізму, що може викликати певні проблеми у процесі реалізації реформи. Так, наприклад, виникне дискусія щодо того, з чого почати реформу – з приватизації державних земель, а потім перейти до розпаювання земель селян, чи ж навпаки.

Окрім цього, під час впровадження реформи потрібно буде вирішити, який має бути розмір земельної ділянки і чи допускати на цей ринок іноземців.

"Якщо говорити про приватизацію державної землі, то насамперед треба розуміти, що де-юре ця земля вважається державною, а де-факто – абсолютно не належить державі, "підживлює" корупційні канали малих клерків, бюрократів", – заявив Олег Устенко.

За словами економіста, неабиякі суперечки викличе й ідея створення "Державного земельного банку", яку підтримують Бойко і Тимошенко.

Олег Устенко також переконаний, що країна не повинна забувати про зобов’язання перед своїми зовнішніми партнерами, зокрема перед Міжнародним валютним фондом (МВФ). МВФ вимагав від України проведення земельної і пенсійної реформи й у липні може здійснити перевірку їх реалізації.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Як повідомляв 5.UA, сьогодні під Верховною Радою відбувся численний мітинг представників Аграрної партії. Мітингувальники вимагали не узаконювати продаж землі.

Попередній матеріал
"Клік-клік, і ти у лікарів": у Києві працює зручна е-система запису на прийом
Наступний матеріал
"Дякую" воїнам за захист: у Кропивницькому нагородили бійців АТО та волонтерів
Loading...

Українці отримуватимуть правову допомогу в 32 країнах Європи

Швейцарія підтвердила, що запровадить безвіз для України з 11 червня

Федеральний радник Швейцарії: Потрібно більше робити для виконання домовленостей щодо Донбасу

Парубій пропонує у четвер поновити курс України на членство в НАТО

Перша поразка за 5 років: Українська збірна поступилась Мальті у товариському матчі

США закликають ООН схвалити "потужну резолюцію" щодо України