Е-система Helsi me
Е-система Helsi me 5.ua

"Клік-клік, і ти у лікарів": у Києві працює зручна е-система запису на прийом

Через Інтернет пацієнт може обрати поліклініку, лікаря та годину прийому – усе без черг

Записатися на прийом до лікаря, миттєво отримати результати аналізів і мати електронну картку. Усе це можливо завдяки системі "Нelsi me". Поки що вона працює лише в двох районах столиці, передає "5 канал".

Як стало відомо, пілотний проект фінансує місцева влада. Такі зміни стануть доступні по всій країні після реформи системи охорони здоров’я, переконує чільниця МОЗ Уляна Супрун.

Першим у столиці систему "Нelsi me" запровадив Центр первинної медико-санітарної допомоги Подільського району. Хоча проект працює півроку, пацієнтка Людмила Лазаренко довідалася про неї нещодавно.

"Мої дівчата підказали, що є чудова тема. Заходиш в Інтернет, обираєш лікаря, поліклініку, яка тебе влаштовує і навіть годину прийому. Супер! Клік, клік, дуже просто все там. П'ять хвилин – і ти у п'яти лікарів", – каже киянка Людмила Лазаренко.

Щодня через Інтернет на прийом до лікарів записуються близько 700 киян. "Тепер ви можете записатися на будь-який час і підібрати собі час, коли є спеціалісти та терапевт, аби потрапити до них без черг", – пояснює реєстратор Галина Улянченко.

Щоправда, черги у центрі також бувають. Сидять у них переважно пенсіонери. Зі слів керівників центру, у Подільському районі більше 30 тисяч уже зареєструвалися у системі. Це 30% від киян цього району, каже директор Центру ПМСД №2 Подільського району Києва Надія Білічук.

Картки пацієнтів центру поступово переводять в електронний формат – одразу можна побачити всі обстеження, анамнез, історію хвороби тощо. Як працює така система та в чому її переваги – дивіться в сюжеті:

Подільський район у Києві став пілотним. У травні до нововведення долучилася ще й Оболонь. Солом’янський район наразі підключають. Загалом, до електронної системи долучилися 650 лікарів. Залишилося всім купити комп’ютери.

Людмила Голоднік та Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Прес-конференція Павла Клімкіна та Себастьяна Курца - завершено
Наступний матеріал
Економіст про земельну реформу: "Державні землі "підживлюють" корупційні канали бюрократів"
Loading...