Зона відчуження стане меншою. 30-кілометрову зону хочуть скоротити до 10 км. Мовляв, екологія вже дозволяє. А біля самої станції повним ходом триває зведення арки, яка має надовго законсервувати пошкоджений вибухом четвертий енергоблок ЧАЕС.
50-тисячне місто, яке не проіснувало і 16 років, спорожніло за кілька днів. Нині у Прип'яті не живе жодна людина. Заборонено. Лише інколи пускають туристів та журналістів.
У місті-примарі досі страшенно фонить асфальт. Але туристів це не лякає. Головна забавка – годувати хлібом величезних сомів у місцевих водоймах. Працівники Чорнобильської атомної станції спростовують міфи про те, що риби набули таких розмірів через радіацію. Мовляв, сомів просто забагато годують.
Поблизу четвертого енергоблоку вже сьомий рік поспіль зводять арку, щоб накрити нею пошкоджений реактор. Наступного року планують завершити проект. Але досі тут є дуже "брудні" місця.
Водночас у планах керівництва ЧАЕС – скоротити зону відчуження утричі. На решті території хочуть облаштувати природний заповідник.