eco.com.ua

Берлін дасть Україні ще 19 млн євро на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи

  Фінансову допомогу Києву надають загалом 45 країн

  Німеччина виділить Україні 19 мільйонів євро додаткової фінансової допомоги для подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про це заявила міністр охорони навколишнього середовища, будівництва та безпеки реакторів ФРН Барбара Хендрікс, передає Deutsche Welle

  "Ми вже вклали близько 120 мільйонів євро. Крім цього найближчими роками ми інвестуємо ще 19 мільйонів євро у проект", - заявила міністр.

  Вона підкреслила, якщо вийде накрити енергоблок новим куполом, від ядерного реактора не буде більше безпосередньої небезпеки.

  У березні 2016 року Хендрікс відвідала Чорнобильську АЕС, де поцікавилась просуванням робіт зі зведення нового саркофага. Під час її візиту українські чиновники заявили, що не збираються відмовлятися від ядерної енергії. Німецький міністр розкритикувала цю позицію і заявила, що це "тупикова технологія з дорогим кінцем".

  Окрім Німеччини, фінансову допомогу Україні надають 44 держави. Частково кошти вкладаються у створення нового саркофага, який повинен буде повністю ізолювати зруйнований четвертий енергоблок.

  Нагадаємо, 90 млн євро на будівництво  нового саркофагу над зруйнованим реактором ЧАЕС Німеччина виділила торік у червні.

  Попередній матеріал
  Кандидат на командувача НАТО в Європі виступив за надання Україні летальної зброї
  Наступний матеріал
  Заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов – про реформи в оновленому МЕРТ
  Теги:
  Loading...

  Побувати у віртуальному Чорнобилі: в Києві відбудеться світова прем'єра Chernobyl VR Project "Місто-привид"

  Німеччина внесла 90 млн євро для зведення саркофагу на Чорнобильській АЕС

  2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи

  Мінекології виступає за створення заповідника в Чорнобильській зоні

  "Чорнобиль - 360": на виставці у Києві пропонують перенестися у зону відчуження

  "Чорнобильці" на Полтавщині перекрили трасу міжнародного значення