Суддівський молоток
Суддівський молоток flickr.com/joegratz

Чому перед розглядом відставки Вовка двоє членів Вищої ради правосуддя відвідували ОП – у ВРП дали відповідь

Читайте по-русски
У ВРП підтвердили, що двоє членів Вищої ради правосуддя відвідували Офіс президента

Голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха і член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко справді відвідували Офіс президента. І по часу це було перед розглядом питання про відсторонення глави ОАСК Павла Вовка. Про це йдеться у відповіді прес-служби Вищої ради правосуддя на інформаційний запит "5 каналу", в якому журналісти просили прокоментувати інформацію в ЗМІ від адвокатів про те, що начебто доповідачі по справі Вовка і ще двоє членів ВРП відвідували Офіс президента перед розглядом питання про відсторонення глави ОАСК Павла Вовка.

У Відповіді на запит у прес-службі Вищої ради правосуддя написали, що ВРП – "орган колегіальний" і здійснює повноваження щодо взаємодії системи правосуддя із іншими гілками влади та президентом України. 

"Відповідно до статті І Закону України "Про Вищу раду правосуддя", Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування... Вища рада правосуддя здійснює повноваження щодо взаємодії системи правосуддя із іншими гілками влади та Президентом України, зокрема через внесення подань про призначення суддів на посади, участь у бюджетному та законодавчому процесах. Взаємодія Голови Вищої ради правосуддя та членів Вищої ради правосуддя із представниками державних інституцій здійснюється у межах реалізації повноважень Ради, визначених чинним законодавством. Крім того, представники Вищої ради правосуддя відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського від 7 серпня 2019 року № 584/2019 "Питання Комісії з питань правової реформи" входять до складу Комісії з питань правової реформи. У зв'язку з викладеним повідомляємо, що представники Вищої ради правосуддя на регулярній основі беруть участь в експертних зустрічах, робочих нарадах та інших заходах Офісу Президента України", – йдеться у повідомленні на запит.

У прес-службі ВРП також підтвердили, що члени Вищої ради правосуддя справді відвідували Офіс президента. Проте, чи стосувалася розмова відсторонення глави ОАСК Павла Вовка, у ВРП не підтвердили і не спростували, написавши:

"14 серпня 2019 року Голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха, 15 серпня 2019 року, член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко взяли участь в експертних зустрічах, організованих Офісом Президента України, стосовно обговорення питань судово-правової реформи. З повагою, Голова Вищої ради правосуддя В.І. Говоруха".

ОНОВЛЕННЯ. Один із відвідувачів Банкової член ВРП Андрій Овсієнко в інтерв'ю "5 каналу" підтвердив, що вже вдруге відвідував Офіс Президента. Стверджує: цей візит не був пов'язаний зі справою Вовка, тож жодних питань щодо колишнього голови Окружного адмінсуду Києва не обговорювали.

"Ми обговорювали питання тих змін до закону, які напрацьовуються нашою робочою групою у ВРП, яка створена з питань саме змін до законодавства і консультативних висновків. Відповідно це відбувалася синхронізація тих напрацювань, які в нас є, із тими, які має Офіс президента, як виразник тої волі сусупільства, яка провела ці вибори. Нічого дивного у тій співпраці і такому діалозі немає, ми відкриті для пошуку будь-яких майданчиків, аби вести конструктивний діалог, і аби ця співпраця була направлена на досягнення позитиву у судовій системі і суспільстві зокрема", – сказав член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко. 

Як повідомляв 5.UA, вчора низка адвокатів написали про те, що перед розглядом питання про відсторонення глави ОАСК Вовка двоє членів ВРП відвідували Офіс президента

Попередній матеріал
Розтрата держкоштів "Кінокварталом" Зеленського: НАБУ закрило справу
Наступний матеріал
NASA відправить місію, щоб з'ясувати, чи є життя на Європі – подробиці
Loading...