Скріншот відео

Чекали і не дочекалися: як МП зірвав важливу зустріч з Порошенком

Релігієзнавці пояснюють, що така зустріч була необхідною, бо Президент – активний учасник подій, що відбуваються навколо Томосу

Московський патріархат стає в позу. Анонсована раніше зустріч із Президентом не відбулася, бо місце проведення – Український дім – не влаштувало, бажали зустрічі в Києво-Печерській Лаврі і там таки на терміново скликаному Соборі вирішили, що остаточно розривають євхаристичне спілкування зі Вселенським Патріархатом. Буцімто, рішення Синоду Константинополя підривають не тільки православ'я в Україні, ба більше – в усьому світі. Як не дочекалися на духовенство МП, як реагують на Банковій та у Православній Церкві Київського патріархату – розповість Леся Головата.

Об 11:00 в Києво-Печерській Лаврі збираються єпископи Московського патріархату. На Синоді обговорюють одну проблему.

"Це проблема церковного стану, який склався в сьогоднішній нашій Церкві, в нашій державі", – заявляв предстоятель МП Онуфрій.

І після ухвалення спільної позиції, наскільки вони готові долучитися до об'єднавчого Собору помісної Православної Церкви, ієрархи, підпорядковані Москві, мали донести її главі держави.

"Учора ще в єпископаті Московського патріархату дуже по-різному визначали: від повного приходу і ультиматуму якогось президенту, до якихось моделей таких – середнього проміжного, нейтрального заслуховування позиції Президента, ну і до повного розриву, щоб ніхто не мав прийти", – розповідає директор департаменту у справах релігій Міністерства культури Андрій Юраш.

Від самого ранку біля Українського дому чатували нацгвардійці та поліцейські, кінологи з собаками та вибухотехніки перевірили всю територію. О 14-й годині Президент України мав тут зустрітися із єпископами Московського патріархату. Утім, навіть через дві години після заявленого часу залишалася інтрига – чи відбудеться ця зустріч сьогодні взагалі?

Після того, як 3 листопада на Фанарі Петро Порошенко підписав угоду про співпрацю України зі Вселенським Патріархатом, він має зустрітися з усіма трьома Православними Церквами, які є в Україні. Пояснюють релігієзнавці.

"Така зустріч – необхідна, тому що Президент України є активний учасник цих подій, які відбуваються навколо Томосу. Для сторін, я думаю, важливо подивитися один одному в очі та з'ясувати позиції", – пояснює релігієзнавець Олександр Саган.

Подивитися в очі – не вдалося. Речник УПЦ Київського патріархату владика Євстратій Зоря на сторінці в "Фейсбуці" пояснив – Собор Московського патріархату, який несподівано провели після Синоду, зібрали для того, щоб змусити Президента на їхню вимогу приїхати в Лавру. А якщо той відмовиться, затримати там проукраїнських єпископів.

"Виглядає так, що єдина причина раптового скликання Собору – те, що участь в ньому є обов'язковою. Тож Собор – просто метод утримувати єпископів у Лаврі та не дати їм самостійно поїхати до Президента", – йдеться в дописі Зорі.

Наприкінці дня свій демарш пояснили і в Московському патріархаті. На Соборі постановили – не визнають рішень Синоду Вселенського патріархату про продовження процесу надання Україні Томосу та розірвають євхаристійну єдність із Константинополем.

А зустрітися з Президентом, як ідеться в заяві, готові на своїй території.

"Собор єпископів Української Православної Церкви ухвалив рішення зустрітися з Президентом, але не в Українському домі, а на території Києво-Печерської Лаври. Про це рішення Собору єпископів одразу повідомили главі держави. Однак Президент від зустрічі відмовився. З огляду на ці обставини, Собор єпископів Української Православної Церкви підтверджує свою готовність до зустрічі з Президентом України, але на церковній території", – йдеться в заяві.

Відповідь Президента не забарилася.

"Ані мова ультимативних вимог, ані проведення засідання Синоду за сценарієм, вірогідно, надісланим із Москви, не здатні зірвати процес створення Української Помісної Православної Церкви. Цей процес підтримує абсолютна більшість громадян нашої держави. Тому йти проти волі власного народу – це очевидно – шлях в нікуди", – йдеться у відповіді прес-служби Президента.

Але глава держави і надалі готовий до діалогу.

Леся Головата, Петро Троць, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
"Будуть приємні новини": Омелян натякнув на нові опції для українців від двох лоукостерів
Наступний матеріал
Омелян розповів, коли мають запустити регулярне авіасполучення між Києвом та Ужгородом
Loading...

"Зневага до Президента і України": чим викликаний раптовий синод МП в Печерській Лаврі – Зоря

УПЦ МП відмовилася від участі у створенні автокефальної Церкви та розриває євхаристійне спілкування з Константинополем – заява

У Києві відбувається Синод УПЦ МП – подробиці

Зустріч Порошенка зі священиками УПЦ МП: про що говоритимуть

Патріарх Філарет проситиме Верховну Раду перейменувати УПЦ Московського Патріархату: що відомо

Представники УПЦ МП подали вже три заяви до Верховного Суду