Скріншот відео

"Зневага до Президента і України": чим викликаний раптовий синод МП в Печерській Лаврі – Зоря

Проведення собору Московського патріархату було спеціально сплановано на час, коли мала би розпочатися зустріч єпископату з Петром Порошенком в Українському домі

Московський патріархат свідомо пішов на демарш щодо зустрічі з Президентом і саме для цього влаштував позачергове скликання Собору, на якому відмовилася від участі у створенні Української Автокефальної Церкви. Крім того, собор єпископів МП засудив рішення Вселенського Патріарху щодо надання Томосу про автокефалію та вирішив розірвати євхаристійне спілкування з Константинополем.  

Читайте також: У Порошенка прокоментували зрив перемовин з Московським Патріархатом: "Двері залишаються відкритими"

Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви Київського патріархату Євстратій Зоря роз'яснив ситуацію, що склалася, на своїй сторінці у Facebook.

Що відбувається навколо зустрічі Президента з єпископатом МПвУ?

1. Не треба забувати, що Росія воює проти України, а тому глава держави повинен перебувати під особливою охороною. Отже його пріоритет – визначати місце для проведення зустрічі.

2. Дотепер відбулися зустрічі Петра Порошенка з єпископатами УПЦ КП та УАПЦ. Тож зустріч з єпископатом МПвУ – логічне продовження цього ряду.

3. Проведення зустрічі НЕ НА ТЕРИТОРІЇ ЛАВРИ передбачалося як основна можливість. Однак пов'язаний з депутатом Новінським канцлер МПвУ митр. Антоній Паканич спеціально розсилає запрошення на зустріч У ЛАВРІ, хоча це місце на момент розсилання листа НЕ БУЛО ПОГОДЖЕНЕ – щоби примусити главу держави слідувати їхнім умовам. Відповідний лист "зливається" у ЗМІ.

4. В таких умовах питання місця проведення зустрічі стає ще більш принциповим.

5. Бачачи, що Президента не змогли примусити, керівники Митрополії вирішили на час, коли мала би розпочатися зустріч єпископату МПвУ з Петром Порошенком в Українському домі – оголошують проведення Собору єпископів. Зауважу, що його проведення НІЯК НЕ АНОНСУВАЛОСЯ. Виглядає так, що єдина причина раптового скликання Собору – те, що за Статутом участь у ньому для архієреїв є обов'язковою. Тож Собор – просто метод утримувати єпископів у Лаврі та не дати їм можливості самостійно поїхати до Президента.

6. Демонстративний демарш керівництва МПвУ покликаний продемонструвати всім, що воно, відчуваючи за собою "плече Москви" – відверто зневажає не просто Петра Порошенка, а Президента України і в його особі – державу, главою якої він є.

7. Ситуація перебуває в розвитку і чим завершиться демарш – можна буде сказати лише згодом.

В свою чергу, в МПвУ пояснили свої дії тим, що "церковні питання мають обговорюватися на церковній території". 

У прес-службі МП оприлюднили відповідну заяву – кажуть, що сьогодні Президент чекав їх на зустріч у столичному Українському домі. Втім, із благословення митрополита Онуфрія, зранку було зібрано єпископат та екстрене засідання Священного Синоду. По тому – вирішили скликати Собор єпископів. 

"Собор єпископів Української Православної Церкви ухвалив рішення зустрітися з Президентом, але не в Українському домі, а на території Києво-Печерської Лаври. Про це рішення Собору єпископів одразу повідомили Президенту. Однак Президент від зустрічі відмовився. З огляду на ці обставини, Собор єпископів Української Православної Церкви підтверджує свою готовність до зустрічі з Президентом України, але на церковній території", – йдеться в заяві.

Нагадаємо, Собор єпископів УПЦ МП засудив рішення Вселенського Патріарху від 11 жовтня про встановлення його юрисдикції на території України.

Попередній матеріал
У ЦВК пояснили, як переселенці зможуть проголосувати на виборах
Наступний матеріал
У Порошенка прокоментували зрив перемовин з Московським Патріархатом: "Двері залишаються відкритими"
Loading...

Зустріч Порошенка зі священиками УПЦ МП: про що говоритимуть

УПЦ МП відмовилася від участі у створенні автокефальної Церкви та розриває євхаристійне спілкування з Константинополем – заява

У Києві відбувається Синод УПЦ МП – подробиці

В УПЦ КП прокоментували інформацію про "перенесення Різдва"

Порошенко погодив підписом передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату

Патріарх Філарет проситиме Верховну Раду перейменувати УПЦ Московського Патріархату: що відомо