Петро Порошенко
Петро Порошенко Офіційний сайт Президента України

Порошенко погодив підписом передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату

  Храм передадуть у безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій

  Президент України Петро Порошенко 7 листопада підписав закон про передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату.

  Відповідні дані містяться на сайті Верховної Ради.

  Вранці 18 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому президентський законопроект № 9208, за допомогою якого схвалила передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату для проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій. Сама будова при цьому залишиться у державній власності. За, з другого разу, проголосували 237 народних депутатів (спочатку – 216 голосів). Того ж дня документ підписав спікер Андрій Парубій.

  Андріївську церкву передадуть у безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій з умовою, що Вселенський Патріархат буде дотримуватися законодавства про охорону культурної спадщини. При цьому передача будівлі в користування тягне за собою виключення її з переліку нерухомих об'єктів культурної спадщини заповідника "Софія Київська".

  Нагадаємо, 3 листопада у Стамбулі Президент Петро Порошенко та Константинопольський Патріарх Варфоломій підписали Угоду про співпрацю. Цей договір прискорить надання православній Церкві в Україні автокефалії, зокрема, і пришвидшить процес підготовки до Об'єднавчого собору. Водночас про точну дату проведення зібрання, де оберуть голову нової помісної Церкви, поки що невідомо. Саме новообраний чільник має отримати Томос.

  У жовтні Синод Вселенського Патріархату надав Україні право на незалежність. Крім того, Константинополь зняв з предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарета та предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви Макарія анафему, яку на них наклала Російська Православна Церква.

  Наступним кроком на шляху до отримання автокефалії буде скликання Об'єднавчого собору, на якому оберуть предстоятеля єдиної Православної Церкви в Україні. Водночас, коли саме відбудеться собор – нині невідомо. Його дату має назначити Вселенський Патріарх Варфоломій.

  Попередній матеріал
  Росію не запросили: в Одесі стартував Форум Чорноморського прикордонного співробітництва
  Наступний матеріал
  До середини грудня "Київавтодор" обмежить рух транспорту по проспекту Бажана

  Порошенко вніс до ВР законопроект про передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату

  "Це втручання у внутрішні справи України й елемент гібридної агресії" – Порошенко про рішення Радбезу РФ

  Порошенко пропонує передати Андріївську церкву Вселенському Патріарху – подробиці

  Кінець церковної окупації: як Константинополь виправив свою історичну помилку щодо України

  "З вами Бог": Архієпископ Кримський подякував Президенту за зусилля у наданні автокефалії Українській Церкві

  Патріарх РПЦ Кирило молиться за російське військо, яке вбиває українців – Порошенко