Реставрація Андріївської церкви
Реставрація Андріївської церкви 5 канал

"Правильно виховані діти слухають батьків" – що в УАПЦ думають про передачу Андріївської церкви Вселенському Патріархату

В УАПЦ поки не знають, чи всю Андріївську церкву, чи лише її частину мають передати Вселенському Патріархату

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" секретар Патріархії УАПЦ (Українська Автокефальна Православна Церква) Віталій Даньчак.  

"Хочу сказати, що УАПЦ – вже у повній єдності із Вселенською Патріархією. І ми маємо розуміти, що правильно виховані діти слухають своїх батьків, тому ми, Українська Автокефальна Православна Церква, як церква-дочка, будемо слухати Церкву-матір. І тому для нас буде принципово те, яке буде благословення від Вселенської Патріархії, яке зі смиренністю ми будемо виконувати", – сказав Даньчак.

Він також уточнив, що інформацію про передачу Андріївської церкви все ж важко коментувати. Він сказав: "Особисто я не читав цього законопроекту, який подали до ВР, і ми не знаємо, який конкретно зміст буде запропонований. Оскільки ми повинні розуміти, що Андріївська церква як пам’ятник архітектури складається з двох частин – з верхньої частини, тобто власне самої споруди храму, і нижньої частини – целібату. Наразі целібат перебуває в користуванні УПЦ Київського Патріархату, а за постановою Кабінету Міністрів України, сам храм належить і переданий в користування нам, Українській Автокефальній Православній Церкві (УАПЦ). І тому про яку саме частину Андріївської церкви, чи це йде в загальному комплексі, тут ми не знаємо".

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши Єдину Помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем Єдиної Помісної Автокефальної УПЦ Томосу як документа.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Томос близько: як Синод звіту екзархів чекає – ексклюзивні ФОТО

Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/

Попередній матеріал
"Це трагедія": Порошенко прокоментував теракт в окупованій Керчі
Наступний матеріал
Усі запаси вже майже вичерпали: чому прифронтовий Торецьк залишився без води
Loading...

УПЦ КП спростовує фейк про "відкладення Томосу"

Засідання Синоду Вселенського Патріархату: як минув другий день на Фанарі

Євстратій Зоря назвав найбільшого союзника РПЦ серед православного світу

У Константинополі вважають, що українське питання треба вирішити as soon as possible – Євстратій Зоря

Україна давно готова розглядати питання об'єднання Церков – екзарх Вселенського Патріархату

Синод Вселенського Патріархату: "5 каналу" стало відомо, коли розглянуть українське питання