Архієпископ Євстратій (Зоря)
Архієпископ Євстратій (Зоря) 5 канал

У Константинополі вважають, що українське питання треба вирішити as soon as possible – Євстратій Зоря

Обговорення українського питання між Вселенським Патріархом і представниками помісних Церков перед Синодом було "дуже інтенсивним"

В ефірі "Інформаційного вечора" речник Київської Патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) прокоментував, які настрої панують серед учасників Синоду в Стамбулі та пояснив, чому Вселенський Патріарх не зацікавлений у розділенні православ'я через українське питання. 

"З того, що я знаю, є думка, що вирішити це питання (надання Україні томосу – ред.) потрібно так швидко, як це можливо. Це дослівний переклад англійської конструкції "as soon as possible". Але ми ж не можемо за членів Синоду та Вселенського Патріарха сказати, що вони вони дійшли висновку, що склалися всі умови для того, аби ухвалити рішення. Але з того, що нам відомо, це так, бо напередодні були інтенсивні зустрічі Вселенського Патріарха з главами інших помісних Церков. За останні кілька тижнів Вселенський Патріарх мав зустріч із Сербським Патріархом, Єрусалимським, главою Церкви Греції, архієпископами Кіпрським та Албанським. Тобто, обговорення були досить інтенсивними", – повідомив Зоря. 

Він також уточнив: наразі відомо, що співпраця Вселенського Патріарха із Сербським Патріархом була "плідною та конструктивною". Представники Греції також запевнили: підтримають рішення, ухвалені Вселенським Патріархом.

"Зрозуміло, що Вселенський Патріарх як той, хто служить в особливий спосіб підтриманню єдності православних Церков, не зацікавлений у тому, щоб православ'я розділилося через українське питання. Але разом із тим, цілком очевидно, що Російська Православна Церква вже сама себе власними рішеннями ізолювала і пішла шляхом цієї ізоляції, дзеркально наслідуючи політику Кремля у введенні так званих контрсанкцій, – зауважив речник Київської Патріархії.

Він також пояснив, що значить рішення РПЦ тимчасово вийти із підпорядкування Константинопольському Патріарху.

"Якщо перекласти на дипломатичну мову, це можна прирівняти до відкликання посла. Це не розрив дипломатичних відносин, але вже відкликання посла. Але ми бачимо, що Московський Патріархат готовий повністю розірвати відносини з Константинопольським Патріархатом", – зазначив співрозмовник. 

Дивіться також фотогалерею: 

Томос близько: як Синод звіту екзархів чекає – ексклюзивні ФОТО

Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/

Попередній матеріал
Путін розпочинає нову війну: російські війська та ракети вже у Лівії – британські ЗМІ
Наступний матеріал
В окупованому Криму гинуть виноградники: Росія знищує Судакську долину