фото АПУ

"З вами Бог": Архієпископ Кримський подякував Президенту за зусилля у наданні автокефалії Українській Церкві

День, коли Синод Вселенського Патріархату прийняв історичне рішення про надання Українській Церкві автокефалії, увійде в історію

Напередодні під час урочистостей в Херсоні Архієпископ Сімферопольський і Кримський, керуючий Кримською і Херсонською єпархіями УПЦ КП Климент подякував Президенту України Петру Порошенко за його зусилля для ухвалення Синодом Вселенського Патріархату рішення про надання українській церкві автокефалії.

"Я згадую жовтень 2014 року, коли вночі, під кулями автоматів, Ви стояли у Сімферопольському аеропорту. Ви були єдиним українським політиком, який наважився прибути в Крим. Тоді Ви нічого не могли зробити, бо були один. Але з Вами був Бог і він благословив Вас стати Президентом України", – зазначив Архієпископ.

Крім того, Климент додав:

"Сьогодні, під час війни, Ви намагаєтеся об'єднати український народ навколо Єдиної Помісної Української Церкви. Ви не один – з Вами Бог і український народ. Прийміть нашу подяку і молитву, щоб Господь благословив Вас і всіх нас у славі Божій".

Натомість Глава держави пригадав, що 1030 років минуло з моменту хрещення України святим рівноапостольним князем Володимиром, а Україна не мала своєї церкви.

"З початку ми були в лоні Матері-церкви Константинополя, потім 332 роки Москва вкрала нашу незалежність…І на сьогоднішній день вперше українцям повертається омріяне, мрія поколінь українців. Я думаю, що 11 жовтня – день, коли Синод Вселенського Патріархату прийняв історичне рішення про надання Українській Церкві автокефалії, назавжди золотими літерами буде вписаний в історію України", – переконаний Порошенко.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як у Києві віряни УПЦ КП відзначали День Хрещення України-Русі – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
СММ ОБСЄ помітила колону військових вантажівок на українсько-російському кордоні
Наступний матеріал
У літак, на якому летіли Принц Гаррі з дружиною, вдарила блискавка – ЗМІ
Loading...