Фото Адміністрація президента

"З першою перемогою": Патріарх Філарет особисто привітав Порошенка з рішенням Синоду

Водночас Предстоятель УПЦ назвав цю подію епохальною і зазначив, що потрібно буде ще здійснити відповідні кроки

Предстоятель Української Православної Церкви (Київський Патріархат), Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет особисто привітав Президента Петра Порошенка з рішенням Синоду Вселенського Патріархату.

Про це повідомиляє прес-служба Глави держави.

"Я Вас поздоровляю з першою перемогою", – сказав Патріарх Філарет Главі держави під час зустрічі.

"Я хочу Вам особисто подякувати, тому що завдяки Вашій наполегливості, завдяки Вашій мудрості ми досягли цього. Бо і попередні президенти також працювали, але не досягли. А Ви досягли цієї нашої загальної мети", – підкреслив Філарет.

Президент наголосив, що 11 жовтня – історичний день.

"Історичний день не у вимірі року чи десятиліття. Історичний день у вимірі 1030-річчя хрещення нашої землі і нашої країни України-Руси. Довгих 332 роки Україна та Українська Церква чекала автокефалію. І сьогодні це рішення прийнято щодо автокефалії і продовжується процес надання томосу", – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що Синод ухвалив рішення з дуже важливих питань, які допоможуть Україні створювати єдину Помісну Православну Автокефальну Церкву.

"Я вважаю, що є декілька дуже важливих дат в історії України. Це і дата проведення референдуму у 1990 році, коли великою волею українського народу було обрано незалежність. Це і дата 24 серпня, коли відродилася Українська держава. Я думаю, що дуже важлива і назавжди увійде в історію України дата 11 жовтня. Дата, коли Українській Церкві повернуто автокефалію", – підкреслив Петро Порошенко.

Він додав, що буде радий, коли кожен українець зрозуміє велич сьогоднішньої поді.

Петро Порошенко також наголосив, що поясненням його активної участі в процесі отримання автокефалії Української Церкви є розуміння того, що це надзвичайно важлива частка процесу державотворення.

"Українська незалежність без наявності Помісної Автокефальної Церкви, коли Церква буде п’ятою колоною сусідньої держави, є не повна незалежність. Це є залишок колоніального статусу. І лише той факт, що Україна зараз, саме сьогодні, 11 жовтня, отримала автокефалію є завершенням формування незалежності дуже великої держави Україна. Найбільшої за територією держави в Європі", – сказав Президент.

Водночас Предстоятель УПЦ назвав цю подію епохальною і зазначив, що потрібно буде ще здійснити відповідні кроки.

"Я думаю, що ми досягнемо і більшого – створимо єдину Українську Православну Церкву. Але створимо її на вільних засадах, без насилля і без будь-якого тиску, добровільно", – підкреслив Філарет.

Як відомо, Томос про автокефалію підписує Патріарх і всі члени Синоду. Потому його надають предстоятелю Єдиної Помісної Української Церкви. Його наразі немає, адже обрати голову Єдиної Помісної Української Церкви мають на Об'єднавчому соборі. 

Нагадаємо, Синод Константинополя в четвер, 11 жовтня, оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Томос близько: як Синод звіту екзархів чекає – ексклюзивні ФОТО

Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/
Екзархи прибули на Фанар звітувати на Синоді
/

Попередній матеріал
"Насоси ще теплі": два кримських заводи незаконно перекачували сировину з материкової України
Наступний матеріал
"Редакция! У нас ЧП!": сміхотворна реакція російської преси після оголошення рішення Синоду

Філарет: Після отримання томосу залишки Московського Патріархату не називатимуться Українською Церквою

Брифінг Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета – відео

У Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського Патріархату

Неможливо вивезти мощі з Києво-Печерської лаври, бо є митниця – Патріарх Філарет

Патріарх Філарет: Москва зараз розпалюватиме релігійну ворожнечу через отримання Томосу, щоб мати привід для військового втручання

Філарет пояснив, коли буде обраний новий голова єдиної Української Православної Церкви