Священний синод Вселенського Патріархату на Фанарі
Священний синод Вселенського Патріархату на Фанарі 5 канал

"Редакция! У нас ЧП!": сміхотворна реакція російської преси після оголошення рішення Синоду

Щодо реакції російської преси, яка поширювала завзято чутки, – серед українських журналістів уже з'явився мем

Впродовж трьох днів у Стамбулі, де проходило засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату, було багато російської преси. Навіть більше, ніж української. І ті плітки, чутки та дезінформація щодо перенесення українського питання ширилися не без участі російських журналістів.

Про це розповіла кореспондентка "5 каналу" Ірина Герасимова, яка перебувала у Туреччині.

"Щодо інформації, яку оприлюднили, до речі, Deutsche Welle, посилаючись на одного з Віденських архієреїв – він говорив з журналістами ще до того, як був розгляд екзархами українського питання. Справді, він казав, що рішення по Томосу для української автокефалії буде тоді, коли буде на це час. Але кожен редактор видання бачить те, що хоче бачити. Відтак російська редакція видання його слова перекрутила, зробивши новину про те, що перенесли Томос на наступний Синод (тобто відтермінували на місяць – 5.UA). Зараз можемо стверджувати, що це не так, оскільки є офіційний прес-реліз з п'ятьма пунктами – все, що стосується українського питання, яке слухали на Синоді впродовж двох днів", – пояснила журналістка.

Щодо реакції тієї ж російської преси, яка поширювала завзято чутки, кореспондентка зазначила, що серед українських журналістів уже з'явився мем.

"Перше, що ми почули від російської преси, коли вони телефонували після оголошення рішення Синоду – "Алло! Здравствуйте, редакция! У нас ЧП!" (рос. чрезвычайное происшествие – 5.UA). Тобто все, що вони сьогодні (11 жовтня – 5.UA) почули, вони називають "ЧП", – каже журналістка.

Стосовно розвитку подій після такого рішення Синоду, Герасимова нагадує, що наступним кроком України буде обрання предстоятеля Єдиної Церкви. Цього екзархи не обговорювали, але є декілька варіантів того, що відбуватиметься надалі.

"По-перше, після того, як українські православні отримають свого офіційного голову (його оберуть на зібранні представники тих церков, які з квітня писали листи Вселенському Патріарху) – ця людина буде офіційно визнаним предстоятелем Української незалежної православної Церкви. Тоді цей керманич може приїхати в Стамбул і отримати грамоту – юридичний дозвіл (тобто сам томос – 5.UA)", – каже журналістка.

З іншого боку, зазначає Герасимова, його можуть привести ті ж самі екзархи, які працювали в Україні, а можливо і сам Вселенський Патріарх.

Головне, що один з основних кроків, які чекають тепер від України – зібрання Собору, додала кореспондентка.

Як відомо, Томос про автокефалію підписує Патріарх і всі члени Синоду. Потому його надають предстоятелю Єдиної Помісної Української Церкви. Його наразі немає, адже обрати голову Єдиної Помісної Української Церкви мають на Об'єднавчому соборі. 

Нагадаємо, Синод Константинополя в четвер, 11 жовтня, оголосив своє рішення щодо України. Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. 

Попередній матеріал
"З першою перемогою": Патріарх Філарет особисто привітав Порошенка з рішенням Синоду
Наступний матеріал
Кримінальний Київ: біля "Лісової" сталася масштабна бійка та стрілянина – фото, відео
Loading...

Болгарська православна церква відхилила заклик РФ про дебати щодо української автокефалії

Автокефалія для України: РФ заслала до Києва "православних тітушок" – СБУ

"Це колосальний підрив Московської держави": Ющенко розповів, як цього досягти

"Щось мені це нагадує": Клімкін дотепно прокоментував "істеричну заяву" РПЦ

Рішення про надання автокефалії Україні прийняте і підтверджене – Президент

Синод завершено: Вселенський Патріархат зробив офіційну заяву