pravoslavie.by

Болгарська православна церква відхилила заклик РФ про дебати щодо української автокефалії

"Проти" проголосували вісім членів засідання із 11

Болгарська православна церква відмовила патріарху РПЦ Кирилу в участі у дебатах щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Про це повідомляє прес-служба церкви.

Синод болгарської церкви відхилив пропозицію Кирила обговорити ситуацію навколо України, викладену у його листі предстоятелям усіх православних церков. "За" проголосували три члени засідання, "проти" – вісім.

Церкву Болгарії очолює святійший патріарх Болгарський, митрополит Софійський Неофіт. Зокрема, в офіційному повідомленні йдеться, що Священний Синод Болгарської Церкви передасть лист від партріарха Кирила на розгляд спеціальної комісії. Це фактично означає відмову від російської пропозиції.

Натомість представник Польської православної церкви закликав Вселенського Патріарха Варфоломія до проведення Всеправославного Собору. Тобто митрополит наполягав на тому, щоб надання Томосу Україні  обговорили предтавники усіх церков.  

Польський Митрополит Савва особисто звернувся до Вселенського Патріарха – написав листа. Проте Константинопольський священнослужитель таке рішення відхилив. Про це пише грецьке видання Ortodoxia.info з посиланням на власні джерела, інформує "5 канал".

У публікації також додають, що на звернення Савви міг вплинути нещодавній візит російського митрополита Іларіона. Адже прохання польського митрополіта відображає його особисту позицію. Свідчення цьому – відсутність рішення Синоду польської православної церкви.

Як повідомляв 5.UA, Філарет пояснив, коли буде обраний новий голова єдиної Української Православної Церкви.

Як відомо, 17 вересня Президент України Петро Порошенко зустрівся з екзархами Вселенського Патріархату архієпископом Даниїлом Памфілійським та єпископом Іларіоном Едмонтонським. Екзархи передали Порошенку листа від Вселенського Патріарха Варфоломія, в якому він привітав українців з вірою у процес, який приведе до духовного процвітання і незалежності України. 

Нагадаємо, 14 вересня РПЦ оголосила про "тимчасовий вихід" із підпорядкування Константинополю. Офіційна причина демаршу – підготовчі процеси до надання Томосу єдиній Українській Помісній Православній Церкві. Того самого дня в Константинополі розставили крапки над "і". Там заявили: Томосу про автокефалію Москві не давав ніхто.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
Amnesty International про Сенцова: "Примусове годування є тортурами"
Наступний матеріал
Розслідувачі знайшли водійські права на ім'я Чепіги з фото "Боширова"

"Щось мені це нагадує": Клімкін дотепно прокоментував "істеричну заяву" РПЦ

Частина архієреїв УПЦ МП теж звернулася до Вселенського Патріарха з проханням надати автокефалію – Парубій

Стало відомо, коли відбудеться засідання Синоду Вселенського Патріархату

Вселенський Патріарх чітко аргументував своє право надати Україні автокефалію – повний переклад документу

Тука пояснив, чому Росії не потрібні "ДНР" і "ЛНР"

"Це був би великий знак": Парубій запросив Вселенського Патріарха в Україну