Богатирі-дошкільнята і маленькі меценати: як дивують світ українські діти – Книга рекордів

Дитина-меценат www.rekord.ua
День захисту дітей був заснований 1949 р. за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. У Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, де було вирішено заснувати міжнародний День захисту дітей. Адже після Другої світової багато малюків по світу залишилися сиротами, хворими, без житла та без їжі. Уперше День захисту дітей відсвяткували 1950 р. в 51 країні світу. І лише 1989 р. ООН представила Конвенцію з прав дитини. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 р.

Пошук дивовижного – чи не найулюбленіше людське заняття. Шоу талантів, конкурси, змагання... Щоб досягти бажаного результату, слід тренуватися дуже і дуже багато. І наші українські діти – вражають. Не лише своїми досягненнями, а й природною безпосередністю й добрим серцем, якими вони по-дитячому щиро діляться з усім світом. А Національний реєстр рекордів України пам'ятає все:)

Наймасовіші гуцульські танці у виконанні дітей на вершині Говерли

Про те, що Говерла є найвищою горою України, у нас знають всі. Можливо, саме тому ця гора так вабить всіх охочих до рекордів українських відчайдухів різного віку. Багато чого було зафіксовано як "най-най-най" на вершечку Говерли у різні часи, але один рекорд є дуже знаковий. Чому? А тому, що рекордсмени – діти!

19 серпня 2017 року дитячий колектив "Стрияночка" з м. Стрий, 10 хлопчиків та 15 дівчат віком від 9 до 15 років, здійснив не просто підйом на гору, а ще і вшкварили там запальних гуцульських танців. Тим самим поставили рекорд – "Наймасовіші гуцульські танці на вершині Говерли". Після встановлення рекорду керівники колективу та діти нам пообіцяли, що нові заявки на рекорди ще попереду. Організатори рекорду: художні керівники колективу Олена та Олексій Боровницькі та батьки рекордсменів.

Найбільший намальований вінок

Школярі селища Ширяєве, що на Одещині, так захопилися малюванням вінка акварельними фарбами, що потім вчителі довго не могли знайти таку велику площу, щоб весь цей вінок розложити. І навіть на найбільшому селищному стадіоні полотно довелося розгортати спіраллю. Його довжину експертам довелося міряти курвиметром, який зупинився на позначці  – 505,8 м! Вінок діти намалювали з традиційних українських квітів і присвятили  свою грандіозну роботу 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Ініціатором патріотичної акції "Ці квіти тобі, Кобзарю!" виступила вчителька початкових класів навчально-виховного комплексу "Олімп" Валентина Михайленко. Вона та її вихованці – учні 4-В класу – намалювали перші кілька сотнів метрів вінка. Потім до творчого процесу приєдналися й інші класи "Олімпу" та учні багатьох шкіл району. Загалом у створенні півкілометрового вінка взяли участь 2 тисячі 955 школярів району різного віку.

Діти-рекордсмени з Одещини
Діти-рекордсмени з Одещиниwww.rekord.ua

Найтриваліший аматорський волейбольний турнір

Вічний конфлікт батьків і дітей або, не дай бог, протистояння молодості та досвіду – усі ці проблеми в селі Шубків на Рівненщині вирішують дуже просто: за допомогою м’яча та сітки. Волейбольний "Турнір поколінь" Шубківська сільська рада провела вже втридцяте. Як і щороку, починаючи з січня 1986 року, в ньому брали участь різні за віком команди – від юних школярів до сивих ветеранів, яким вже за сорок і які колись грали в цьому ж турнірі в ранзі юніорів.

Найцікавіше ж у шубківському волейболі те, що раз в рік на гру з’їжджаються односельчани незалежно від того, де вони зараз мешкають, ким працюють і як себе в даний момент почувають.

"Турнір поколінь"
"Турнір поколінь"www.rekord.ua

Наймолодший знавець моделей і марок автомобілів

Дехто й серед дорослих візка від воза не відрізнить – для багатьох (а особливо для жінок) уся відмінність авто полягає в кольорі. А Ігор Єщенко з Донецька у віці 2 роки 7 місяців просто на вулиці в Дніпропетровську (місті тимчасово мешкання сім’ї), назвав 46 марок і моделей автомобілів, що проїжджали повз нього. Він і далі б продовжував, але несподівано розгубився, не впізнавши рідкісний "Крайслер".

Захоплення, яке призвело до рекорду, почалося для Ігоря в 1 рік і 11 місяців, коли його мама Тетяна під час прогулянок показувала на автомобілі, називаючи при цьому їх марку і модель. Тепер родичі й знайомі замість цукерок приносять хлопчикові автомобільні журнали.

Маленький рекордсмен
Маленький рекордсменwww.rekord.ua

Наймолодший в Україні роуп-джампер

Жоден на Пішохідному мосту в Києві не залишався байдужим, спостерігаючи, як пухкенький малюк (віком 5 років 4 місяці) збирається шуганути з мосту вниз з висоти 26 метрів над рівнем Дніпра. Незворушним залишався лише Данило Дудник, який звик до різних трюків, адже його батьки, луганчани Альона та Дмитро Дудники – артисти цирку, з якими хлопчик виступає в номерах акробатичної еквілібристики.

На маленького роуп-джампера надягли систему ременів, що охоплюють спину, плечі і ноги, – "альтанку", до якої прикріпили мотузку, надягли шолом на голову і… малий без страху стрибнув з мосту над Дніпром. Отримуючи Сертифікат про рекорд, Данило заявив, що наступним буде його стрибок з парашутом.

Наймолодший в Україні роуп-джампер
Наймолодший в Україні роуп-джамперwww.rekord.ua

Найбільша швидкість читання дитиною вголос незнайомого тексту

Якщо іншим дітям батьки читають казочки, то Льова Бондаренко у 2 роки і 7 місяців вже сам мамі читав книжки. І не дитячі казки, а …дорослі енциклопедії! До 5 років маленький харків’янин прочитав їх вже понад сто. На вдумливе читання 250-сторінкової енциклопедії диво-дитина витрачала 2-3 дні. Далі Льова почав набирати обороти, тобто швидкість читання. При цьому інформацію прочитаного тексту запам’ятовував і міг переказати.

Для рекорду експерти  за всіма правилами швидкісного читання підібрали незнайомі тексти. Спроб було три. Після кожного читання хлопчик детально переказував зміст. Але кращий з усіх спроб результат – 156 слів за хвилину – після обговорення вирішили не зараховувати, бо в тексті було багато коротких слів.

Як рекорд зафіксували швидкість читання 141 слово за хвилину. Для порівняння: для першокласників на момент встановлення рекорду, за програмою, вважалася нормальною швидкість читання 25 слів за хвилину. На момент фіксації рекорду маленькому вундеркінду було 5 років і 3 місяці.

Читець-рекордсмен
Читець-рекордсменwww.rekord.ua

Тут ми пригадали лише один рекорд. А нині про вже 10-річного Льову Бондаренка, 4-кратного рекордсмена України, "Диво-дитину 2015" можна почитати в українській Вікіпедії.

Наймолодший в Україні меценат

Маленька художниця з Києва Кіра Микитенко у віці 6 років і 2 місяці була визнана наймолодшим в Україні меценатом. За її кошти придбано життєво необхідне медичне обладнання для відділення дитячої реанімації Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України. 

Благодійність любить тишу, тож Кіра заробила гроші на "тихому аукціоні":  охочі купити картину самі писали на аркуші свою пропозицію ціни. З аукціону було продано сім із 30 картин, що були представлені на першій персональній виставці дівчинки, яка ще навіть до школи не ходила. Найдорожчу з картин було оцінено в 5000 гривень. Заробленого вистачило, зокрема, на недешевий монітор, здатний у найдрібніших деталях демонструвати роботу серцево-судинної та дихальної системи новонароджених. Він уже рятує дитячі життя. Був у Кіри й особистий мотив для такого такого дорослого й відповідального вчинку: колись вона теж лікувалась у цьому Інституті, тож хоче, щоб усі дітки одужували.

Максимальна кількість поштовхів покришки без обмеження часу

13-річний школяр із Мелітополя Запорізької області Єгор Ткачук приїхав у 2014-му до Києва, щоб установити рекорд в епіцентрі революційних подій – на Майдані Незалежності. Причому саме на тому місці, де полягло найбільше героїв Небесної сотні. "Україна понад усе!" – так він сформулював ідею свого рекорду. Юнак вирішив продемонструвати, що Україна – сильна і молодь гартується, щоб її захищати.

Рекордсмен зі штовхання покришки
Рекордсмен зі штовхання покришкиwww.rekord.ua

Спортивний снаряд для свого рекорду юнак обрав відповідний: символ революції – автомобільну покришку. Її вага 13,1 кг. Не кожному дорослому чоловіку під силу підняти покришку хоча б два десятка разів. Єгор підняв її однією рукою 100 разів за 7 хв. 52 сек. Розтерті до крові руки тут же обробили медсестри революції.

Другий рекорд, внесений до Національного реєстру, полягав у тому, що Єгор підняв черзі правою і лівою руками гирю в 16 кілограмів 1102 рази за 1 годину.

А на цьому відео він жонглює гирями так, наче в руках – лише дві поррції морозива:

Наймолодший учень, який володіє боккеном

Вважається, що життя самурая складається з двох частин: ще не самурай і вже самурай. Артем Кириченко безстрашно володів боккеном уже тоді, коли зростом був не набагато вищим від цього дерев'яного аналога самурайського меча, який в Японії вважається холодною зброєю.

Поки інші мами купують своїм синочкам в іграшкових магазинах пластмасові пістолети, луки і шаблі, Артем освоював кемпо – один з видів японського єдиноборства. Меч-боккен до дня народження тоді ще дошкільняті подарував тренер, майстер спорту СРСР, багаторазовий чемпіон України, володар кубка Європи-2008 по кемпо-карате, чемпіон світу 2012 Игорь Батраков.

Хлопчик-рекордсмен
Хлопчик-рекордсменwww.rekord.ua

Боккен – один з найскладніших видів зброї, до нього приходять майстри 1-го дану і вище, але тренер зважився на експеримент. І не помилився: після 4 місяців тренувань Артем став чемпіоном України, чемпіоном Харківської обл. у своїй віковій категорії і переможцем відкритих Ігор бойових мистецтв, після чого юний спортсмен увійшов до складу збірної України.

Маленький рекордсмен навіть вдома не випускає з рук боккен – тренується володіти мечем із зав'язаними очима. 3 травня 2014 р. на Чемпіонаті світу з кемпо 6-річний рекордсмен Національного Реєстру Рекордів Артем Кириченко завоював титул чемпіона світу.

Читайте також: "Бандерівський стандарт": як ОУНівці за 2 місяці зламали хребет ГУЛАГу – хроніки Норильського повстання

Попередній матеріал
ДАП. Народження "кіборгів": як ЗСУ спричинили істерику в окупантів, а ті потрапили у власну пастку – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
ДБР у музеї: як Зеленський став заручником обіцянок та чому справи Порошенка на руку Кремлю
Loading...