ПЦУ
ПЦУ Facebook

Більшість українців підтримує створення ПЦУ і вважає себе її вірянами – опитування

  Читайте по-русски
  Вірянами УПЦ МП вважають себе лише 14,2% опитаних

  Більшість українців-християн позитивно ставляться до створення Православної Церкви України, а серед православних більшість відносить себе саме до ПЦУ. Про це йдеться в опитуванні КМІС.

  За даними опитування, серед українців до ПЦУ себе відносить 48,8% респондентів, православними без прив'язки до патріархату себе назвали 16,3%, вірянами УПЦ МП – 14,2%, Української Греко-Католицької Церкви – 8,8%, важають себе атеїстами 4,3% опитаних, інші конфесії сумарно назвали 4,9%, важко сказати – 2,7%. 

  Серед респондентів 54,2% ставляться позитивно до створення ПЦУ і надання їй Томосу. Ще 31,2% мають нейтральне ставлення. Негативно ставляться до цього 10,9%. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 3,6%.

  Водночас, серед респондентів, які позитивно або нейтрально ставляться до створення ПЦУ і надання їй Томосу, 64,5% вважають, що умов, визначених у Томосі, достатньо для розвитку незалежної української церкви, і не можна відмовлятися від Томосу. Натомість 8,8% вважають, що умови є невигідними для ПЦУ, і потрібно відмовитися від Томосу й відновити Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 26,7%.

  50,6% респондентів вважають, що надання Томосу більше об'єднує суспільство, хоча при цьому 30,5%, навпаки, вважають, що це є скоріше роз'єднувальним фактором для України. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 18,9%.

  Опитування проводилося 12-18 травня шляхом телефонного опитування за мобільними телефонами, опитано 1200 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,9%. 

  Попередній матеріал
  Мітинг під ВККС: "Активісти" розблокували будівлю кваліфікаційної комісії суддів
  Наступний матеріал
  Полторак розповів, куди прямували військові, яких узяли в полон біля Новотроїцького
  Loading...

  Юрій Чорноморець: Про православну єдність та виклики, які перешкоджають цьому процесу

  Епіфаній: ПЦУ не підпорядковується Константинопольському Патріархату

  Уперше українською: після підписання Томосу у храмі заспівали колядку "Нова радість стала"