Верхньоторецьке
Верхньоторецьке 5 канал

Бійцям довелося відкрити вогонь, щоб журналісти відійшли: репортаж із фронту

Читайте по-русски
Тільки-но терористи помітили, як знімальна група "5 каналу" спілкується з бійцем, – почали стріляти

Про загострення на передовій заговорили армійці та мешканці Верхньоторецького. Від 10 травня ворог почав активно відкривати вогонь на цій ділянці фронту. Ворожі снаряди влучають і в житлові будинки.

Селище Верхньоторецьке знаходиться поруч із Авдіївкою та окупованою Ясинуватою. З 2014 року населений пункт опинився в зоні бойових дій. У листопаді 2017-го українські армійці таки взяли селище повністю під свій контроль. Нині тут ситуація загострилась – уже п'яту добу російсько-окупаційні війська відкривають вогонь. Ворожі кулі та снаряди долітають і до будинків мирних мешканців.

Вибухи чути навіть у той час, коли кореспонденти спілкуються з місцевими жіночками: "Це десь Авдіївка, напевно. Далеко. Ми вже звикли, вже знаємо. Коли тут починається, ми ховаємося".

"Все летить по них, туди. І РПГ, і коли вони з чогось важкого стріляють, і стрілкотня, кулі 12,7 мм – все летить по вулицях, по домівках, по дахах", – каже військовослужбовець "Сява".

І бійці, й місцеві розповідають: терористи добре знають, що цілять по селищу. Позиції армійців розташовані в полі за населеним пунктом: "Учора обстріл був. Обстріляли вони з "чобота", з РПГ стріляли. Поруч прильоти були. Ті ж кулемети, автомати".

До селища Бетманове, де розташувалися бойовики, всього кількасот метрів. До війни тут була одна селищна рада на два села, тому місцеві звикли вважати Верхньоторецьке й Бетманове одним цілим. Війна розділила села блокпостами. Утім, 1,5 місяці тому терористи свій блокпост закрили.

"Працював цей блокпост пропускний і наш. Ходили люди. Діти в школу ходили, в садок, на роботу. Потім перед виборами вони його закрили. Наші ще пропускали сюди людей, люди доходили до нього і все, вони їх повертали назад і нікого не пропускали", – згадує "Сява".

Бойовики пояснювали місцевим: закрили блокпост, бо чекали провокацій перед президентськими виборами в Україні. Провокацій не було, а блокпост так і не відкрили. Тепер в окупантів там вогнева точка, з якої вони відкривають вогонь.

"Стрілецька летить і гранатомети, АГС. Але ми туди стріляти не можемо, відповідати, тому що там мирні жителі. Вечорами, коли тиха погода, ми чуємо як там діти кричать, сміються, бігають", – знизує плечима боєць "Аслан".

Ховатися і прикриватися будинками мирних мешканців – це звична тактика ворога. Бійці розповідають, що поруч із передовою позицією бойовиків знаходиться будинок, у якому мешкає родина з дітьми. Тож відповідь давати армійці не можуть.

Через загострення на цій ділянці фронту армійці укріплюють свої позиції. Втім, окупанти тут мають панівну висоту і щойно помічають бійців, які риють окопи, одразу відкривають вогонь.

"Дуже тяжко, ґрунт важкий – це сланці. Лом, лопата, кайло. Потихеньку риємося, бо треба. Все вручну. Техніку сюди ніяк не загнати", – бідкається солдат "Ед".

Тільки-но терористи помітили, як знімальна група спілкується з бійцем, почали стріляти. Армійці відкрили вогонь у відповідь, аби дати журналістам можливість вийти з позицій: "Гуде техніка, постійно там їздить, танки чутно, БМП чутно. До чогось готуються вони".

Та армійці переконують, що завжди готові до будь-яких ворожих атак.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко підписав закон про державний статус української мови – відео
Наступний матеріал
Сума вражає: у Нью-Йорку продали картину Моне
Loading...

"Людина буде як зварений шматок м'яса": окупанти почали використовувати термобаричні гранати

"Щодня дедалі гірше": на тишу зброї ЗСУ – окупанти відповідають 152 калібром

Писанки та обереги для бійців передової: у Києві запрацювала "Майстерня добра"

Тільки-но ОБСЄ від'їжджає – починають гатити міномети: репортаж із попаснянського напрямку

"Була розписана по секундах": подробиці спецоперації українських розвідників – ексклюзив з фронту

Скоординували медиків із волонтерами: армійці завітали з подарунками до інтернату в "червоній зоні"