Спецоперація на фронті
Спецоперація на фронті 5 канал

"Була розписана по секундах": подробиці спецоперації українських розвідників – ексклюзив з фронту

Читайте по-русски
Операції передувала кількатижнева підготовка – розвідка збирала по крихтах інформацію, а потім тренувалася на полігоні

На Луганщині знову сталися ворожі провокації. Саме там нещодавно військовослужбовці зі складу Об'єднаних сил провели вдалу спецоперацію. Українським розвідникам вдалося знищити укріплення, з яких бойовики регулярно здійснювали обстріли із важкого озброєння. Ексклюзивні подробиці – дізналася Євгенія Китаїва.

Безпілотник у небі – ворожі позиції, як на долоні. Спецоперація українських розвідників починається. Бойова група К2 працює біля селища Золоте. Терористи закріпилися тут добре – між будинками лабіринт із траншей та укріплень. Саме звідси і завдавали смертельних ударів по українських позиціях.

"Кожен день там якийсь бій – стрілецький вплив або великі калібри, аж до артилерії. На тому напрямку в нас почалися втрати. Отримали наказ від командування бригади, щоб розробити план операції та постаратися вибити їх", – розповідає командир бойової групи К2, 54-ї механізованої бригади ЗСУ Кирило.

Цій операції передувала кількатижнева підготовка. Розвідка та збирання по крихтах інформації про позиції супротивника. Спостерігали – не лише з безпілотника. Також ходили за "нуль", виглядаючи годинами перед самим лігвом ворога. Все планували дуже ретельно, адже умова командування була чіткою: спецоперація можлива за єдиної умови – якщо у будинках, де переховується ворог, немає мирних мешканців.

"З огляду на, що це все-таки населений пункт, довго інформація збиралася. Поки ми самі не були впевнені, що там немає цивільних і мирне населення ніяк не постраждає…", – наголошує Кирило.

Цю операцію розвідники не лише планували, а й відтворювали на полігоні. Бо розуміли – помилка під час таких боїв може коштувати надто дорого.

І день операції настав. У командира вся операція розписана не по хвилинах, а по секундах. У кожного бійця з собою секундомір. О 4-й ранку група займає свої позиції, о 10-й командир дає команду.

"Ми там нарахували до 12 осіб в одному місці. Вони вишикувалися, почали озброюватися. В нас навіть була думка, що вони, можливо, до чогось готуються. Але негайно пролунав наказ. Операція почалася, вона тривала недовго. Напевно, хвилин 40", – згадує командир групи К2.

У результаті – ворог зазнав відчутних втрат: "Ми нарахували, що ми особисто бачили і в нас є відеодокази – це шість "200" (вбиті – 5.UA) і чотири "300" (поранені – 5.UA). Далі було вже складно порахувати, тому що... Не те що був сильний бій, але ми робили свою роботу".

Після операції група ретельно аналізує всі деталі.

"Були складнощі, пов'язані з погодними умовами. Спочатку був мороз, а під час операції – відлига, бруд. Проблема була з пересуванням. Боєприпаси, скажімо, – не було можливості їх зберігати в чистоті. Але ми впоралися", – розмірковує військовослужбовець "дядя Саша".

А ще розвідники вдячні піхотинцям, які тримають оборону на цьому напрямку. Адже під час таких операцій вони надійно прикривають бійців групи: "Вони готові підтримати нас у будь-який момент і в разі необхідності – вплутатися в бій і знищити противника".

Це була перша спецоперація на цій ділянці фронту. Однак і після завданих втрат ворог не заспокоївся. Тому розвідникам довелося провести ще декілька маневрів, щоб вгамувати ворога. Нині армійці готуються остаточно вибити ворога з займаних позицій.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Думаю, що результат виборів буде дуже неочікуваним для нас всіх – Мирослав Гай
Наступний матеріал
Справа екс-беркутівців: суд заслухав свідчення 4-х свідків обвинувачення
Loading...

Через зв'язки з Росією: Британія і Нідерланди обмежили обмін розвідданими з Австрією

Українські військові на Донбасі ліквідували засідку: ворог зазнав значних втрат

На Донбасі зник український розвідник: що відомо

"Кілхаус", скеледром, гелікоптер: ССО ЗСУ показали свої тренування – вражаюче відео

Зовнішня розвідка України допомогла запобігти кібератаці на комп’ютери держорганів: що відомо

Загинув через конфлікт із командиром: в Одесі попрощалися з розвідником 28-ї ОМБр