Справа екс-'беркутівців': суд заслухав свідчення 4 свідків обвинувачення
Справа екс-'беркутівців': суд заслухав свідчення 4 свідків обвинувачення 5 канал

Справа екс-беркутівців: суд заслухав свідчення 4-х свідків обвинувачення

Читайте по-русски
Серед свідків – колишній міліціонер Сергій Берека. У 2014-му він дав дозвіл спецпідзрозділу "Омега" стріляти в мітингувальників

Розвиток у судових справах трагічних подій Революції Гідності. Ще чотирьох свідків обвинувачення заслухали у Святошинському райсуді Києва. Там триває розгляд справи п'яти екс-беркутівців, яких підозрюють у розстрілах на Майдані 20 лютого 2014 року.

Знімальна група калуського міського телебачення приїхала на Майдан 19 лютого 2014-го. Вже зранку наступного дня вони прокинулися від пострілів – несли перших поранених з Інститутської. Камеру увімкнули відразу. На очах журналістів вбили щонайменше двох Героїв Небесної Сотні – Устима Голоднюка та Романа Гурика.

"У нього на голові була біла каска, але коли вже потім, як пролунав постріл, коли підбігли з такими ношами… Вони його поклали на ці ноші та вже почали везти були. Спочатку, звісно, я не знала, що це Ромчик", – згадує свідок Руслана Овсеєнко.

Інший свідок Віталій Крохта каже: "Він біг якраз, зупинився, і тут за хвилину постріл – точно був спереду. Прямо на моїх очах. Ту мить, коли він впав, я це зафіксував. Пізніше – це був Устим Голоднюк".

20 лютого біля іншого свідка – Сергія Білого – снайпер смертельно поранив у живіт Андрія Дигдаловича. Вони рушили Інститутською вгору одними з перших. Сергій навіть не зрозумів, про що питав у нього загиблий за кілька секунд до пострілу: "До мене звернувся, я обернувся на нього – в той момент він хапається за груди і падає. Підійшли, підбігли хлопці – зразу його підхопили і потягнули на низ".

Ще один свідок – колишній міліціонер Сергій Берека. 2014-го правоохоронець відповідав за громадську безпеку. Пояснює: бачив, як стріляли в його колег. Тому дав дозвіл спецпідзрозділу "Омега" стріляти в мітингувальників.

Каже: "Я подзвонив Федчуку. Той сказав, щоб я підписав, щоб захищали працівників міліції та інших бійців. Ті інші були озброєні, на них нападали. Мені треба було захищати ту кількість людей, які стояли".

На більшість запитань силовик відповідей не надав. Лише підтвердив, що спілкувався телефоном із заступником командира підрозділу – Янишевським, а також із командиром-втікачем – Садовником.

Зі свого боку, захисники екс-беркутівців готують клопотання щодо допиту свідків, більш відомих як "грузинські снайпери". Торік суд його не задовольнив.

"Здобуті докази, що дані особи перебувають на території Білорусі, ми надали суду відповідні докази, що створює підстави для задоволення нашого клопотання… Ці особи повідомляють важливі обставини", – запевняє адвокат Олександр Горошинський.

Вже 18 квітня суд продовжить допитувати свідків сторони обвинувачення.

Анна Брикова, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Попередній матеріал
"Була розписана по секундах": подробиці спецоперації українських розвідників – ексклюзив з фронту
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": лікар-воїн добровольчої медичної служби "Вітерець" Микола Жаренков ("Наркоз") на "5 каналі"

Справа Щеголєва: у суді розповіли про зброю та гранати, що летіли в майданівців

Справа екс-командира львівського "Беркута": чому показати в суді відео побиття – зась

Суд у справі розстрілів на Майдані: як загинули Герої Небесної Сотні Царьок і Смоленський

Справа екс-беркутівців: суд дослідив відео слідчого експерименту

Упізнавали за черевиками: суд заслухав рідних Героїв Небесної Сотні

Справа розстрілів Майдану: прокурори просять потерпілих вийти на зв'язок