Суд заслухав рідних Героїв Небесної Сотні
Суд заслухав рідних Героїв Небесної Сотні 5 канал

Упізнавали за черевиками: суд заслухав рідних Героїв Небесної Сотні

Максим Шимко з Вінниці та Георгій Арутюнян з Рівного загинули 20 лютого 2014-го – обох застрелили під час Революції Гідності

Героя Небесної Сотні Максима Шимка вбили зі зброї одного з обвинувачених екс-беркутівців. Про це повідомив прокурор у справі про розстріли на Майдані 20 лютого 2014-го під час Революції Гідності. Сьогодні суд заслухав ще двох потерпілих.

34-річний Максим Шимко з Вінниці, козак 4-ї майданівської сотні, загинув від пострілу снайпера, рятуючи поранених на Інститутській. Кульове поранення в шию було несумісним із життям. Мати загиблого Зоя розповідає, – Максим був патріотом і не міг залишатися осторонь подій у країні. 18 лютого жінка бачила сина востаннє. Того самого дня він написав у соцмережах: "За Україну! Хто може, їдьте в Київ!"

"Він не міг терпіти... в нього було це загострене почуття гідності, що люди повинні мати волю, свободу, що ніхто не повинен об них витирати ноги. Він небайдужий був до дітей, особливо його вразило, як побили дітей", – згадує Зоя Кузьменко.

Ще один Герой Небесної Сотні Георгій Арутюнян загинув того самого дня. За свідченнями очевидців, чоловіка застрелили біля Монумента Незалежності. У Георгія залишилася маленька дочка. Про його смерть близькі дізналися зі стрічки новин. Рідні героїв розповідають, – шукаючи інформацію про мить убивства, родичів на фотографіях упізнавали навіть за одягом.

Аналіз зброї беркутівців та куль, знайдених у тілах загиблих, свідчить – Максима Шимка вбили зі зброї одного з обвинувачених екс-силовиків. "Ця куля була випущена зі зброї, яка була у віданні Зінченка Сергія. Стосовно Шимка експертиза зазначає, що саме Зінченко здійснив постріл у цю особу", – звітує прокурор відділу ГПУ Яніс Сімонов.

Захисники підсудних із прокурорами не погоджуються і хочуть детальнішої експертизи. Наступне засідання у справі заплановане на 26 червня. Суд має заслухати ще 17 потерпілих.

Ірина Сисак, Сергій Клименко, "5 канал"

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Швидко і надійно: на Луганщині військові інженери тренувалися у зведенні понтонної переправи
Наступний матеріал
"Історична година" з "Армія ФМ": розвіюємо міфи про 22.06.41 – початок радянсько-німецької війни

Суд у справі розстрілів на Майдані: чим вирізняється смерть Ігоря Ткачука

У справі тітушковода Крисіна знову не змогли зачитати обвинувальний акт

П'ятьох екс-беркутівців залишили в СІЗО

Справа щодо вбивства Веремія: адвокат тітушки Крисіна вимагає відводу судді

Справа вбивства Веремія: тітушку Крисіна залишили під вартою ще на два місяці

Розгін Майдану: суд допитає останнього таємного свідка у справі Шадрова