Вбивство майданівця Ігоря Ткачука
Вбивство майданівця Ігоря Ткачука
5 канал

Суд у справі розстрілів на Майдані: чим вирізняється смерть Ігоря Ткачука

Будівельник із Франківщини загинув у 2014 році, після наскрізного поранення в голову

Як і хто 20 лютого 2014-го на Інститутській убив майданівця Ігоря Ткачука – будівельника з Франківщини – з'ясовували в Святошинському райсуді Києва. Суд присяжних заслухав показання вдови та багатодітної матері Марії Ткачук, а також переглянув докази: відео, на якому зафіксований момент смертельного поранення та результати експертиз. Прокурори вважають – довели, що стріляли силовики. Адвокати ж це заперечують. Чому – знає Леся Головата.

Чотири роки тому Марія Ткачук стала вдовою, а троє дітей – втратили батька. У Святошинському суді Києва потерпіла розповідає про смерть свого чоловіка – Ігоря Ткачука, будівельника із Франківщини – довідалася після телефонного дзвінка з невідомого номера.

Згадує: "Спочатку сказала, щоби перевірили в нього документи. Почали читати його ім'я, прізвище, тоді я почала просити, щоби вони подивилися, можливо, йому можна було допомогти, можливо, він поранений. На що мені відповіли – йому допомогти вже не можна, він уже мертвий".

9:49 ранку. Вулиця Інститутська, так званий квадрат смерті. Ігор Ткачук гине від вогнепального наскрізного поранення в голову. Це один з небагатьох епізодів, у якому зібрані неспростовні докази – в майданівця Ігоря Ткачука стріляли силовики, які ховалися за бетонною барикадою. Так стверджують прокурори. Це чітко видно на синхронізованому за часом відео, а також підтверджено на слідчому експерименті.

Адвокати ж традиційно гнуть свою лінію – не ймуть віри експертам. Суд присяжних швидкими темпами розглядає масштабну справу п'яти колишніх беркутівців, яким інкримінують убивство 49-ти та поранення понад 80-ти протестувальників на Інститутській 20 лютого 2014-го. Зі 128 епізодів замахів чи навмисних убивств залишилося дослідити лише 20. А з осені, припускають прокурори, почнуть допитувати ключових свідків.

Леся Головата, Іван Довганик, "5 канал"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Чорнобильській зоні горить ліс – брифінг ДСНС
Наступний матеріал
В Одесі від кору помер 10-місячний хлопчик

П'ятьох екс-беркутівців залишили в СІЗО

Розгін Майдану: суд допитає останнього таємного свідка у справі Шадрова

Обвинувальний акт стосовно двох екс-беркутівців направили до суду – ГПУ

Пограбування магазину в Києві: суд виніс вирок сину нардепа Попова

Бюрократичний пінг-понг, або Чому столичний монумент Щорсу нагадує смітник

Подільський райсуд почав розгляд по суті справи щодо замаху на життя Осмаєва та Окуєвої – включення