Розстріли на Інститутській 20-го лютого 2014 року

Невдоволені роботою ГПУ, самі знайшли докази: суд заслухав родичів загиблого майданівця

Богдан Сольчаник – історик і викладач Українського католицького університету – загинув на вулиці Інститутській ранком 20-го лютого 2014 року

Святошинський райсуд розглянув ще один епізод у справі вбивств на майдані Незалежності 20-го лютого 2014 року. Потерпілі та їхні представники надали суду новий відеодоказ убивства Богдана Сольчаника.

Богдан Сольчаник – викладач Українського католицького університету, історик – загинув на вулиці Інститутській після 9-ї ранку 20-го лютого 2014 року. Починаючи від грудня 2013-го, регулярно приїздив на столичний майдан Незалежності: востаннє вирушив туди зі Львова напередодні загибелі.

"Богдан був одним з активних учасників львівського Майдану. Пізніше, з групою студентів, він приїхав до Києва, щоб відстоювати свою позицію і позицію українців… Мені повідомив про смерть Богдана один з його друзів, орієнтовно близько 10-ї ранку", – розповідає батько загиблого Зиновій Сольчаник.

Підтверджує свідчення батька і молодший син – Степан – який також брав участь у Революції Гідності. Каже, що брат бачив подолання конфлікту винятково мирними засобами. Невдоволені роботою Генеральної прокуратури, потерпілі почали шукати докази. І знайшли.

"Звертаючись до різних джерел, нам вдалося зібрати кадри, які потім нам допомогли змонтувати", – зазначає Зиновій.

На відео видно – коли і де Богдан Сольчаник дістав смертельне поранення. Медексперти зафіксували дві рани на шиї, одна з яких – у ліву частину – наскрізна й стала смертельною. Осердя від кулі знайшли вже в речах убитого. Сторона захисту після перегляду стверджує: за силуетом стрільця його не вдасться ідентифікувати, і дослідити саме цю кулю – неможливо.

"На сьогодні не встановлено, яка особа здійснила постріл. Чому? Оскільки не встановлено, з якої зброї безпосередньо це було зроблено… Напрямок, на який вказує сторона обвинувачення, або сектор, – він є умовним, оскільки поранення потерпілий дістав, як експерти сказали, два: одне поранення – в шию, інше поранення, точніше пошкодження, відбулося позаду", – заявляє адвокат Павла Аброськіна і Олександра Маринченка Олександр Горошинський.

Прокурори визнають: якби мали це відео раніше, то зробили би більш чіткі висновки. Стосовно цього епізоду зазначають, що максимально вивчили знайдені в речах залишки кулі.

"Воно було ідентифіковане саме як осереддя калібру 7,62, яке могло бути випущене автоматичною зброєю, якою був озброєний підрозділ "Беркут". Але для ідентифікації безпосередньо самої зброї, з якої воно була випущена, воно не придатне", – зазначає прокурор Олексій Донський.

У справі п'яти екс-беркутівців, яким інкримінують убивство 49-ти та поранення більш як 80-ти протестувальників на Інститутській 20-го лютого 2014-го, залишилося дослідити лише 19 епізодів зі 108. Наступне засідання відбудеться 19-го червня.

Анна Брикова, Микола Лебедев, "5 канал"

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Із Дніпра до Львова спецбортом доправили 11 поранених армійців
Наступний матеріал
Майстри калібру: на Луганщині бійці змагалися у вправності стрільби з гранатометів

Суд у справі розстрілів на Майдані: чим вирізняється смерть Ігоря Ткачука

П'ятьох екс-беркутівців залишили в СІЗО

Обвинувальний акт стосовно двох екс-беркутівців направили до суду – ГПУ

Справа щодо вбивства Веремія: адвокат тітушки Крисіна вимагає відводу судді

Справа вбивства Веремія: тітушку Крисіна залишили під вартою ще на два місяці

Розгін Майдану: суд допитає останнього таємного свідка у справі Шадрова