Петро Порошенко та Матті Маасікас
Петро Порошенко та Матті Маасікас eurosolidarity.org

Безвіз – це величезне досягнення, і після пандемії співпраця України та Євросоюзу посилиться – Порошенко зустрівся з послом ЄС

  Читайте по-русски
  Лідер партії "Європейська солідарність" відзначив важливість подальшого поглиблення інтеграції України до ЄС

  Голова політичної партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко під час зустрічі з послом Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасом заявив, що безвіз не підлягає обговоренню і після подолання пандемії співпраця між Україною та Європейським Союзом посилюватиметься. Таку заяву оприлюднили на сайті партії "ЄС".

  "11 червня ми відзначатимемо історичну третю річницю отримання безвізового режиму з Європейським Союзом. Я вважаю це унікальною і символічною подією у співпраці між Україною та ЄС. Мільйони українців, які відвідали Європейський Союз, стали ще більшими прихильниками європейських цінностей та європейської демократії. Це також і символ довіри, яку продемонстрували і Україна, і Євросоюз", – наголосив Петро Порошенко.

  Він відзначив велику значущість заяви, що безвіз не підлягає обговоренню і після подолання пандемії співпраця між Україною та Європейським Союзом посилюватиметься.

  Посол Маасікас, в свою чергу, наголосив, що безвізові подорожі є досягненням, яке було відповідально використано обома сторонами.

  "Звичайно, варто відзначати цю дату", – наголосив він.

  Петро Порошенко також відзначив важливість подальшого поглиблення інтеграції України до Європейського Союзу. Лідер "ЄС" висловив особливі сподівання на наступне головування Німеччини в Раді ЄС у другій половині 2020 року. П'ятий президент виказав стурбованість тенденціями до скорочення за останні 12 місяців торгівлі між Україною та ЄС у рамках поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі, що потребує спільної адекватної реакції, в тому числі шляхом оновлення та вдосконалення Угоди про асоціацію.

  Петро Порошенко висловив вдячність за незмінну підтримку України з боку ЄС для зміцнення макроекономічної стабільності, впровадження реформ, а також подолання соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу. Він також привітав рішення Європейської комісії про виділення Україні останнього траншу в розмірі 500 млн євро в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги та підготовку нової програми допомоги в розмірі 1,2 млрд євро.

  Порошенко також закликав лідерів Європейського Союзу до збереження та посилення санкційного тиску проти Росії, подальшого зміцнення єдності та солідарності з Україною для відновлення територіальної цілісності нашої держави.

  Особливу увагу було приділено небезпечній тенденції повернення України до часів політично вмотивованих переслідувань, гальмування та кроків назад у реформуванні правосуддя, прокуратури, у податковій та митній сферах, що може поставити під сумнів досягнутий Україною прогрес за останні роки та підірвати довіру з боку міжнародних партнерів.

  Лідер "ЄС" також подякував країнам "Великої сімки" за позицію незапрошення Володимира Путіна на саміт G7.

  Нагадаємо, Євросоюз не бачить підстав для повернення Росії до "Великої сімки". Таку заяву зробив верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель.

  Попередній матеріал
  У ФК "Карпати" оголосили карантин, ЗМІ повідомляють про 25 інфікованих COVID-19
  Наступний матеріал
  Карантин в Україні: Шмигаль заявив, що Кабмін може послабити обмеження в церквах
  Loading...

  У Раді збирають підписи за звільнення Авакова та заговорили про відставку уряду – включення

  "ЄС" ініціює розслідування щодо провалу влади в підготовці до епідемії

  Марина Порошенко передала обладнання та засоби захисту в дитячий реабілітаційний центр та лікарні Київщини

  Незаконні дії ДБР: "ЄС" вимагає від керівництва Ради реакції на незаконний штурм музею Гончара

  "Російські лапті Разумкову" та збір підписів за відставку Авакова: як пройшов парламентський день у Раді

  Брифінг співголови фракції "Європейська солідарність" та адвоката Петра Порошенка