Петро Порошенко
Петро Порошенко Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Вимагаємо від влади повноцінного фінансування "Охматдиту" – Порошенко

  Читайте по-русски
  Порошенко закликав відновити фінансування закупівлі ліків, лікарських засобів і медичного обладнання

  Нинішня влада у 2020 році істотно скоротила фінансування охорони здоров’я загалом і Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" зокрема. На цьому наголосив п’ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко під час передачі в лікарню 3-х тисяч ІФА-тестів виробництва швейцарської компанії Roche, захисних костюмів для медиків та пульсоксиметрів.

  Порошенко зазначив, що "Охматдит" завжди був у центрі уваги його команди, а цього року довелося буквально бити на сполох, щоб парламент хоча б частково повернув видатки на лікарню.  

  "Незважаючи на те, що комплексне будівництво нового корпусу було заплановано ще в 2011 році, на жаль, з 2011 по 2015 роки будівництво було призупинено. Наша команда, об’єднавшись, в 2015 році прийняла бюджет, в якому передбачено фінансування 390 мільйонів гривень. І, відповідно, в 2016 році, 2017 році, було прийнято позицію щодо 1 мільярда у 2018 році на 2019 рік. Ці гроші дали змогу створити абсолютно нові можливості для лікарів, у тому числі і для лікування онкохворих дітей, і для діагностики. Я хочу зараз звернутися до всіх своїх колег, звернутися до уряду і до президента, бо останнім часом бюджетний комітет, який представляє монобільшість, і Верховна Рада підтримали пропозицію і зняли з фінансування і видатки на охорону здоров’я взагалі, і видатки на "Охматдит" зокрема. Довелося вже бити на сполох для того, щоб із спеціального фонду повернулася частина грошей. Але зняли 660, а повернули 200. Я закликаю в повному обсязі відновити фінансування закладів охорони здоров’я і відновити фінансування "Охматдиту" для того, щоб  були завершенні всі необхідні роботи, які були заплановані на цей рік", – наголосив Петро Порошенко.

  Він також закликав відновити фінансування закупівлі ліків, лікарських засобів і медичного обладнання. "Все, що було заплановано на цей рік, я вимагаю відновити. Хочу наголосити, що в 14-15 роках під час піку російської агресії було важче, але ми в ці роки спромоглися виділити необхідне фінансування для того, аби це стало можливим", – нагадав п’ятий президент.

  "Хочу наголосити, що є добрий досвід співпраці з "Рошеном", з благодійними фондами. Ми справді, не намагаючись привернути велику увагу, створили систему енергопостачання нового корпусу, зробили обладнання декількох відділень. Охматдит залишається в центрі уваги компанії "Рошен", благодійного фонду під керівництвом Марини. І дуже приємно допомагати тим, хто демонструє справжні якості справжнього лікаря. До всього колективу це має стосунок. Від імені всієї команди низькій уклін", – сказав Петро Порошенко.

  Як відомо, компанія "Рошен" з 2015 року на постійній основі реалізує масштабний проект благодійної допомоги дитячій лікарні "Охматдит". Завдяки цьому проєкту "Охматдит" уже отримав унікальне обладнання, зокрема, пересувну наркозну станцію для новонароджених, енергетичну платформу Force Triad для хірургічного відділення, надсучасний дефібрилятор Zoll R-Serie для реанімаційного відділення, хірургічні столи та інше обладнання для операційного блоку; фінансується проєкт будівництва нового стерилізаційного блоку та інші заходи.

  Загальні витрати компаній родини Порошенків на благодійність та соціальні проєкти тільки у 2019 році становили близько 200 мільйонів гривень. У 2020 році вже понад сто мільйонів гривень було витрачено на боротьбу з пандемією коронавірусу. Зокрема, Фонд Порошенка разом з компанією "Рошен" та волонтерами закупили понад 130 тисяч захисних костюмів для медиків, 10 тисяч антивірусних окулярів, профінансували закупівлю, ремонт і забезпечення розхідниками понад 50 апаратів ШВЛ, оплатили понад 50 тисяч продуктових наборів для людей із вразливих категорій.

  Попередній матеріал
  Аеропорт "Київ" повідомив про відновлення міжнародних рейсів
  Наступний матеріал
  Потужний шторм пройшовся Сальвадором – загинули щонайменше 7 людей, серед них дитина
  Loading...

  Порошенко за рік витратив 200 мільйонів на благодійність і ще 100 – на боротьбу з коронавірусом

  Єлісєєв про "плівки Деркача": За такою логікою Зеленського теж треба притягнути за держзраду

  Петро Порошенко показує колекцію картин у Музеї Гончара – онлайн-екскурсія

  Порошенко показав нові швейцарські ІФА-тести, які відправили у медзаклади

  Зеленському варто не переслідувати Порошенка, а з'ясувати, звідки в Деркача записи – експосол Пайфер

  Фонд Петра Порошенка передає 31 тис. тестів на антитіла до COVID-19 – відео