"Бабам только в юбках": на Чернігівщині з'явився куточок "русского міра"

5 канал / Час. Підсумки тижня
На Чернігівщині не так давно поселилися старообрядці. Здавалося б, ну яка проблема, хто як хоче, так і хреститься? Так-то воно так, якби не одне "але" – поруч із теревенями про старообрядні теми є агресивне ставлення до сусідніх селян, а головне – є дивні друзі

До російського кордону звідси зо два кілометри. Посеред лісу в селі Ясна Поляна на Чернігівщині два роки тому оселилосья подружжя Дзюб. У їхньому володінні більш як 35 гектарів землі. Кажуть, переїхали сюди зі столиці, бо, начебто, втомилися від міського життя. Тут планують створити успішне фермерське господарство.

Володимир Дзюба, мешканець с. Ясна Поляна:

Наше золото. Ось це овес, без хімії, без ГМО вирощений у нас на землях. Ми заварюємо з нього чай і п'ємо. Дуже корисна річ.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Ірина Дзюба, мешканка с. Ясна Поляна:

Чоловік займається по господарству, а мука – це моя справа. Ніяких тренажерів не потрібно, як у місті.

Хліб готують у домашній печі. Продають по двісті гривень за один буханець. Також роблять варення, різні лікувальні відвари та шампунь.

Ірина Дзюба, мешканка с. Ясна Поляна:

Я у монастирській травниці навчалася по травам. Зараз придбала дуже гарну книгу "Божа аптека". Там дуже багато рецептів, які двадцять один травник збирав.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Власну територію нині розширюють, добудовують кілька хат. Позначили свої володіння прапором з православним хрестом.

Ясна Поляна. Схожа на село XVII століття. Місцеве подружжя називає свій спосіб життя "крестьянским хозяйством". Це господарство вони ведуть у майже безлюдному прикордонному селі. Обгородили його парканом і поставили таблички із красномовними надписами "бабам только в юбках".

Сусіди таким ультиматумам обурилися.

Іван з дружиною єдині, хто живе поруч. Десять років, згадують, не було в селі нікого, крім них. Аж поки не з’явилися сусіди – сім’я Дзюб. Далі, скаржаться, все пішло шкереберть.

Іван Синігуб, мешканець с. Ясна Поляна:

Влітку жарко так, ну я пройшов з худобою туди по дорозі. А він мені каже – чого ти ходиш голий, тут жінки. Щоб я більше не бачив. Я без сорочки пройшов, а він мені вказує, як по моєму селу мені ходити.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Ірина Синігуб, мешканка с. Ясна Поляна:

Вони свою віру нав'язують. Мене побив, я в лікарні лежала. Накинувся і побив мене. Ногами буцав.

Паркани, перекриті дороги та й землі привласнили собі шахрайським способом. Так розповідають про сім’ю Дзюб у сусідньому селі.

Олександр, фермер:

І те, що дали, загородив, і те, що не дали, загородив. Виділяють йому біля хат 25 або 30 соток, а він бере по 2 гектари. Рішення сесії ніхто не підписував, вірніше – його не було. Тому що депутати не голосували.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Місцева голова незаконне заволодіння землею заперечує. Як і факт підроблення документів. Але визнає, що дехто ставиться до поселенців із пересторогою.

Світлана Цвіль, Бучківський сільський голова:

Заяви їхні розглядали на сесії сільської ради. Депутати вирішували питання надання дозволів. Їхні вимоги такі, що є неприйнятними для багатьох. І вони сказали, що хочуть у глушині поселитися. Вдалині від усіх людей, і щоб не контактувати взагалі ні з ким.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Вони божаться, що поза політикою та не підтримують жодну з церков, які існують. П’ять років тому до них задля підтримки приїжджав Герман Стерлігов – російський бізнесмен. А нині – почесний громадянин терористичної організації "ДНР". Який публічно заявив, що не визнає кордонів сучасної України та Білорусі.

Від таких заяв місцевим терпець увірвався. Вони написали кілька звернень до поліції. Правоохоронці провели обшуки в родини Дзюби. Про ситуацію у прикордонній з Росією Ясній Поляні довідалися в області та Службі безпеки.

Юлія Свириденко, в. о. голови Чернігівської ОДА:

Я знаю, що відкрито кримінальне провадження. Воно кваліфікується частиною другою статті 364 Кримінального Кодексу "зловживання владою або службовим самоврядуванням, щодо виділення службовими органами земельних ділянок". Наразі тривають слідчі дії в рамках цього кримінального провадження.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Ярослав Молочко, речник Управління СБУ в Чернігівській області:

У межах кримінального провадження проведено ряд слідчих дій. Зокрема, виявлено та вилучено велику кількість надрукованої на території Російської Федерації літератури, а також електронні носії інформації.

Володимир та Ірина Дзюби не приховують, а навіть пишаються діловими зв’язками з ДНРівцем Стерлінговим. Завдяки його родині, а саме київському представництву модельного дому дружини Стерлінгова Альони – і заробляють гроші на розвиток господарства.

Володимир Дзюба, мешканець с. Ясна Поляна:

І дружимо ми з ним, і обмінюємося "крестьянським" досвідом. Нічим він нам не допомагає, тільки крестьянською радою.

У подружжя Дзюб уже з’явилися послідовники. Поки – лише одна сім'я з Вінницької області. Теж перебралися сюди. Кажуть – за досвідом.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Кілька сімей, які влаштували так званий рух "крестьян", переконують – намагаються відродити безлюдне село на чернігівському прикордонні. За цим "відродженням" стежить і Служба безпеки. Нагадує – на Чернігівщині зберігається жовтий рівень терористичної небезпеки. А це означає, що правоохоронці мають право миттєво реагувати на будь-які скарги громадян. Якщо ті побачать, що хтось зазіхає на територіальну цілісність держави.

 

Мирослав Солонар, Іван Довганик, Час: підсумки

Попередній матеріал
Перемога з "душком": чи є золотий медаліст "Ігор нескорених" ветераном АТО
Наступний матеріал
Регіон спотикання: Чи варто Україні дієвіше реагувати на мадяризацію Закарпаття
Loading...