Падіння літака у Чугуєві
Падіння літака у Чугуєві соцмережі

Авіакатастрофа на Харківщині – що кажуть очевидці події та батьки загиблих

Читайте по-русски
Слідство на місці падіння літака уже завершили

Курсант, який вижив в авіатрощі на Харківщині дав свідчення детективам. Розповів нові деталі свого порятунку. Тим часом, слідчі завершили роботу на місці трагедії під Чугуєвом. Уже в понеділок розпочнуть процедуру ідентифікації тіл за ДНК. Вона може тривати до трьох тижнів. До Харкова уже приїхали рідні загиблих. У Харкові працюють журналісти "5 каналу".

Ярослав Тарасов пізно ввечері 25 вересня їхав зі своєю дівчиною трасою "Київ-Харків" у бік Чугуєва. Раптом почув потужне гудіння.

"Я реально вирішив, що відвалюється колесо. Вона (дівчина Ярослава - прим. ред.) говорить – подивись – це літак. І я так зрозумів, що він якось зробив розворот і заходив на посадку. Припускаю, що гул був, що працював один мотор, таке враження на останніх потужностях летів. Я почав пригальмовувати, і я бачу, що траса. Та й на трасу заходить літак – а він падає в посадку. Ну одразу вогонь, вибухова хвиля", – каже Ярослав. 

Далі, каже хлопець, усе було ніби в тумані. За лічені секунди з палаючого літака вискочив чоловік, охоплений вогнем. Не роздумуючи, Ярослав кинувся рятувати його.

"Коли прибігли – там була жінка й чоловік, які намагалися гасити його ковдрою, але все це було дарма. Гасили вогнегасником, вимушені були зняти речі, тому що вони просто кипіли на ньому. Також з'явився другий хлопець, але я був в стані такого афекту, навіть не зрозумів, звідки він взявся. У нього була розсічена голова ззаду, такий великий поріз чи навіть розсічення на нозі, але він був у свідомості", – розказує Ярослав.

Тоді обох хлопців забрали швидкі. Віталій Вільховий, полум’я на якому гасив Ярослав, наступного дня помер від важких опіків. А от В’ячеслав Золочевський, єдиний, хто вижив, швидко видужує. Його вже допитали слідчі ДБР, покази поки утаємничені.

"Він додатково повідомив, що Господь зберіг його життя, тому що він знаходився в певній капсулі,частиною літака прикрило його і тому власне вогонь не дістав його, він прийшов до тями, і це дало можливість йому покинути ту частину літака, яка палала в огні", – сказав Олексій Кучер.

У суботу оприлюднили офіційні списки всіх, хто перебував на літаку. Вони з 11-ти областей України. Найбільше саме з Харківщини – 16. Нині всі рідні перебувають у Харкові. Шість родин мешкають у готелі університету повітряних сил. Інші поселилися у знайомих чи рідних, або на квартирах, які знімали їхні сини. Галина Студінська приїхала з Житомира. Жінка і досі не може повірити, що її сина більше немає.

"Він вчився на четвертому курсі. Уже на п'ятий перейшов – завжди мріяв, усе життя з дитинства мріяв стати льотчиком. Його мрія здійснилась. Він літав. Він був дуже щасливий", – каже мати Дмитра Студінського Галина.

Уже в понеділок розпочнеться ідентифікація тіл загиблих.

На місці катастрофи слідство вже завершилося. Протоколи огляду підписані.

Оксана Нечепоренко. В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Як окупанти ховалися за спинами жінок та дітей, а ДПСУ оборонялися під гімн України – "На власні очі"
Наступний матеріал
Гіркін здав Суркова та що чекає хасидів в Україні – "Вечір з Яніною Соколовою"
Loading...

Франція готова надати Україні будь-яку допомогу через падіння літака АН-26

На місці авіатрощі літака АН-26 знайшли "чорну скриньку"

До єдиного курсанта, який вижив у вчорашній авіатрощі, навідався Зеленський – що відомо про стан хлопця

Приспущені прапори, люди несуть квіти: загиблих у катастрофі Ан-26 вшановують у Харкові – включення

Катастрофа АН-26: щоб ідентифікувати тіла, доведеться робити тест ДНК

Пілот АН-26 знав аеродром, як свої п'ять пальців – Геращенко розповів нові подробиці про авіатрощу на Харківщині – фото