Курсант, який вижив в авіатрощі на Харківщині дав свідчення детективам. Розповів нові деталі свого порятунку. Тим часом, слідчі завершили роботу на місці трагедії під Чугуєвом. Уже в понеділок розпочнуть процедуру ідентифікації тіл за ДНК. Вона може тривати до трьох тижнів. До Харкова уже приїхали рідні загиблих. У Харкові працюють журналісти "5 каналу".
Ярослав Тарасов пізно ввечері 25 вересня їхав зі своєю дівчиною трасою "Київ-Харків" у бік Чугуєва. Раптом почув потужне гудіння.
"Я реально вирішив, що відвалюється колесо. Вона (дівчина Ярослава - прим. ред.) говорить – подивись – це літак. І я так зрозумів, що він якось зробив розворот і заходив на посадку. Припускаю, що гул був, що працював один мотор, таке враження на останніх потужностях летів. Я почав пригальмовувати, і я бачу, що траса. Та й на трасу заходить літак – а він падає в посадку. Ну одразу вогонь, вибухова хвиля", – каже Ярослав.
Далі, каже хлопець, усе було ніби в тумані. За лічені секунди з палаючого літака вискочив чоловік, охоплений вогнем. Не роздумуючи, Ярослав кинувся рятувати його.
"Коли прибігли – там була жінка й чоловік, які намагалися гасити його ковдрою, але все це було дарма. Гасили вогнегасником, вимушені були зняти речі, тому що вони просто кипіли на ньому. Також з'явився другий хлопець, але я був в стані такого афекту, навіть не зрозумів, звідки він взявся. У нього була розсічена голова ззаду, такий великий поріз чи навіть розсічення на нозі, але він був у свідомості", – розказує Ярослав.
Тоді обох хлопців забрали швидкі. Віталій Вільховий, полум’я на якому гасив Ярослав, наступного дня помер від важких опіків. А от В’ячеслав Золочевський, єдиний, хто вижив, швидко видужує. Його вже допитали слідчі ДБР, покази поки утаємничені.
"Він додатково повідомив, що Господь зберіг його життя, тому що він знаходився в певній капсулі,частиною літака прикрило його і тому власне вогонь не дістав його, він прийшов до тями, і це дало можливість йому покинути ту частину літака, яка палала в огні", – сказав Олексій Кучер.
У суботу оприлюднили офіційні списки всіх, хто перебував на літаку. Вони з 11-ти областей України. Найбільше саме з Харківщини – 16. Нині всі рідні перебувають у Харкові. Шість родин мешкають у готелі університету повітряних сил. Інші поселилися у знайомих чи рідних, або на квартирах, які знімали їхні сини. Галина Студінська приїхала з Житомира. Жінка і досі не може повірити, що її сина більше немає.
"Він вчився на четвертому курсі. Уже на п'ятий перейшов – завжди мріяв, усе життя з дитинства мріяв стати льотчиком. Його мрія здійснилась. Він літав. Він був дуже щасливий", – каже мати Дмитра Студінського Галина.
Уже в понеділок розпочнеться ідентифікація тіл загиблих.
На місці катастрофи слідство вже завершилося. Протоколи огляду підписані.
Оксана Нечепоренко. В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"